Sygnalizacja świetlna jak rondo

4
35

Piesi i kierowcy, którzy przekraczają obwodnicę Ozorkowa w rejonie skrzyżowania z ul. Maszkowską przyznają, że odkąd przed miesiącem ustawiono tu sygnalizację świetlną, w miejscu tym zrobiło się bezpieczniej. Dotychczas przejazd lub przejście na drugą stronę drogi krajowej nr 1, po której jeździ 20 tys. aut na dobę, graniczyło nieraz z cudem. Samochody, które próbowały się przeciskać, nieraz doprowadzały do wypadków.

Na całej obwodnicy w ciągu dziesięciu miesięcy tego roku doszło do 10 wypadków i 17 kolizji. Zginęła w nich jednak osoba, a 15 zostało rannych. Trudno się dziwić, że do przebudowy skrzyżowania prowadzonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, dołączyły się pobliskie samorządy. Miasto Ozorków przekazało na ten cel 80 tys. zł, a gmina Ozorków połowę tej kwoty.

Dobrze, że w tym miejscu powstała sygnalizacja – mówi sierżant sztabowy Sławomir Wroniecki z sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. – To było jedno z dwóch najniebezpieczniejszych miejsc na terenie powiatu. Drugie, to skrzyżowanie w Warszycach. Przed rokiem powstało tam jednak rondo, które znacznie poprawiło bezpieczeństwo.

(mał)
Data publikacji: 27.11.2003

 • ~herbi_xtc

  Bardzo dobrze że znalazły się pieniądze w budżecie miasta. Teraz przejechanie Maszkowską przez tracę jest bardzo bezpieczne. A kiedyś??? Dawniej trzeba było czekać bardzo długo by przejechać. (+) dla Rady Miasta za rozwiązenie problemu.

 • ~Adam

  Rzeczywiście czas oczekiwania na wjazd na skrzyżowanie z ulicy podporządkowanej zdecydowanie uległ skróceniu i nie trzeba jechać z duszą na ramieniu, szczególnie od strony Sokolnik. Dobra inwestycja!

 • ~igor

  chociaz raz wpadli na genialny pomysl !!!! chwała im za to

 • ~Tomasz

  szkoda tylko ze Rada Miasta rozwiązała tylko jeden problem. Przy okazji przebudowy skrzyżowania mogli poprowadzic rury kanalizacyjne przez trasę, łącząc w ten sposób pozostałą ulicę Maszkowską do sieci kanalizacyjnej. Widać jednak że pisma mieszkańców ulicy Maszkowskiej nie pomgły. !!!!