Reklama

W nocy 8 sierpnia 2007 roku policjanci z Ozorkowa zatrzymali na gorącym uczynku 3 linii napowietrznej Telekomunikacji Polskiej na ul. Leśnej przy trasie nr. 1. Sprawcami okazali się mieszkańcy Zgierza. Byli w wieku od 16 do 21 lat. Mężczyźni przyjechali do Ozorkowa skradzionym na terenie Łodzi pojazdem.

 

Posiadali przy sobie profesjonalny sprzęt do popełniania tego typu przestępstw. Może to świadczyć, że byli pewni siebie i znakomicie przygotowani, oraz już wcześniej dokonywali takich przestępstw.

Po wejściu na słup betonowy odcięli linię a następnie planowali po odcięciu drugiego końca, wyciągnąć ją skradzionym pojazdem w las. Kabel wtedy zostałby pocięty i sprzedany po opaleniu z izolacji na skupie metali kolorowych. Niestety ozorkowscy policjanci zadziałali szybciej i zatrzymali mężczyzn.

 

Czwarty zbiegł z miejsca w las. W toku dalszych ustaleń mężczyznom udowodniono szereg kradzieży pojazdów na terenie Ozorkowa, Zgierza i Łodzi, oraz wiele innych przestępstw kradzieży i rozboi na terenie naszego miasta. Łącznie ponad 30 pojazdów i wiele innych czynów. Podczas współpracy z Komendą w Zgierzu i Komendą Miejską Policji w Łodzi udało się zatrzymać jeszcze 2 pozostałych współsprawców grupy.

 

Odzyskano także dużą część skradzionych na przełomie od maja do sierpnia rzeczy, oraz pojazdów, które po wykorzystaniu sprawcy palili na terenie Zgierza i okolic. Dziś sprawcy staną przed Sądem w Zgierzu, który zadecyduje o ich dalszym losie. Wszyscy przyznają się do winy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

w Ozorkowie nadal pozostaje na pierwszym miejscu w powiecie zgierskim jeżeli chodzi o wykrywalność przestępstw kryminalnych i dbałość o bezpieczeństwo swoich mieszkańców.

Reklama