Zielona scena uroczyście otwarta / fot. sp4ozorkow.pl
Reklama

21 września odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Ozorkowie uroczyste otwarcie szkolnego ogródka dydaktycznego „Zielona scena”.

W tej niecodziennej uroczystości, oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników  naszej szkoły, wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta oraz dyrekcje Szkoły Podstawowej nr 5 i SP nr 4.

Wszyscy spotkali się na terenie nowo powstałego ogródka. Niestety zmienna aura nie pozwoliła na świętowanie pod gołym niebem, dlatego po przecięciu wstęgi i wysłuchaniu kilku słów o ogródku wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli część artystyczną.

Przygotowali ją uczniowie klasy II a, III c i III a pod opieką p. Anny Ewert, p. A. Kwiatkowskiej i p. K. Pawlak-Dropińskiej. Były piosenki, wiersze o ogródku i taniec Zumba ? Chokolate. Wszyscy dobrze się bawili, a młodzi artyści ? ekolodzy z entuzjazmem prezentowali swoje umiejętności.

Powstały ogródek sprawił, że teren wokół szkoły stał się ładniejszy i ciekawszy.

Założeniem programu opartego na dydaktycznym ogródku jest kształtowanie pojęć przyrodniczych na podstawie bezpośrednich obserwacji i doświadczeń oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w celu aktywnego działania na rzecz przyrody i jej ochrony. Pedagodzy mają więc nadzieję, że ogródek będzie żywą pracownią, w której uczniowie będą prowadzić ciekawe badania i eksperymenty.

Projekt powstał dzięki dotacjom Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu na zadanie z dziedziny ekologiczna pn. ?Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach?.

Reklama