Reklama
Strona główna Sport Brydż sportowy

Wiosna 2010 młodych brydżystów

0
Marta Szczepaniak

W dniach 6-7.03.2010 r. w Sokolnikach Lesie zostały rozegrane Indywidualne Województwa Łódzkiego Juniorów Młodszych  i Młodzików w Brydżu Sportowym. Przez ostatnie kilka lat jest to pojedynek młodych brydżystów z miasta i gminy z  brydżystami wielkiej Łodzi. Tym razem wygraliśmy go 4 : 2. Jest to liczba zdobytych medali.

Do Łodzi pojechał tylko 1 srebrny i 1 brązowy.

W kategorii juniorów złoty zdobył Łukasz Sobczak – uczeń I LO w Ozorkowie, a srebrny jego młodszy brat Mateusz Sobczak – uczeń w Solcy Wielkiej.. Piąte miejsce zajął Marcin Bojarski. W kategorii młodzików (do 15 lat) złoty medal  wywalczył Piotr Sawicki, brązowy jego starszy brat Przemysław Sawicki – uczniowie Gimnazjum w Solcy Wielkiej. Jarosław Walczak zajął 6, Magdalena Kowalczyk 7, Marta Szczepaniak 8, Artur Rogalski i Jan Pietruszewski 10 -11 miejsce.

W dniu 27.03.2010 r, w Warszawie rozegrano eliminacje strefowe do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Brydżu Sportowym. Jest to odpowiednik Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej. Startowała młodzież w wieku 16-18 lat z czterech województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Z województwa łódzkiego do finału zakwalifikowała się tylko 1 para : Mateusz Sobczak z łodzianinem Cezarym Dudkiewiczem. Finał zostanie rozegrany w dniach 30.04. – 3.05.2010 r. w Grębiszewie k/Mińska Mazowieckiego.

W tym samym dniu i miejscu w Warszawie rozegrano Międzywojewódzkie Młodzików Par. Rywalizowały pary młodzików z tych samych czterech województw. Bracia Piotr i Przemysław Sawiccy  (już doświadczeni zawodnicy – 4 lata startów) pojechali z zadaniem zdobycia medali. Plan minimum wykonali. Zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Pierwsze miejsce i złote medale były poza ich zasięgiem. Zdobyli je bardzo silni warszawiacy Karol Kazanowski i Adam Bogdan. Czarnym koniem Mistrzostw był jednak ich najmłodszy uczestnik 11-letni Jarosław Walczak, uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie. Jest zdolny, ale uczy się grać w brydża dopiero od 4 miesięcy. Do Warszawy pojechał bez partnera. Został skojarzony z przypadkowym warszawiakiem Andrzejem Chebickim. Właśnie ta para nieznacznie wyprzedziła braci Sawickich  – zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrne medale. Dzielnie walczyły, tylko o rok starsze od Jarka, także początkujące uczennice klas V Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie i Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej – Magdalena Kowalczyk i Marta Szczepaniak ze starszymi od nich o 2-3 lata przeciwnikami. Nie udało im się utrzymać do końca 6, ale zajęły bardzo 9 miejsce.

Przed młodzikami Polski PZBS w Krakowie w dniach 28-30.05.2010 r. Nasi młodzicy zasłużyli na wyjazd, ale jest to uzależnione od środków finansowych jakimi będziemy dysponować.

Instruktor Brydża Sportowego
Henryk Chojnacki

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version