Strona główna Sport Brydż sportowy

Brydż sportowy – Warszawa pokonana

1

W dniu 24.03.2012 r. w Warszawie zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i równolegle eliminacje do I Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Strefa NE obejmuje 4 województwa: łódzkie, mazowieckie, podlaskie i warmińsko mazurskie. Województwo łódzkie reprezentowali młodzicy (do 15 lat) z terenu miasta i gminy Ozorków.

Do zawodów nie zgłosili się zawodnicy województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w żadnej z kategorii wiekowych. Naszym najmłodszym brydżystom przyszło się zatem zmierzyć z reprezentacją miasta Warszawy i województwa mazowieckiego.

Złoci i srebrni medaliści MMM – Warszawa 2012, od lewej Jarosław Walczak, Julian Augustyniak, Milan Chyliński, Dariusz Syncerek

Nasze dwie pary trenujące w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie szybko wypracowały sobie zdecydowaną przewagę nad przeciwnikami i nie oddały jej do końca
zawodów. Prowadzenie zmieniało się co 1-2 rozdania. Ostatecznie wygrała i zdobyła złote medale para:

• Jarosław Walczak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie,
  • Julian Augustyniak – Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie.

Srebrne medale zdobyli:

• Milan Chyliński – Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie,
  • Dariusz Syncerek – Gimnazjum w Solcy Wielkiej.

Warto przypomnieć, że Jarosław Walczak w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobył już trzeci medal. Pierwszy srebrny w 2010 r,, drugi złoty w 2011 r.
Pozostali nasi reprezentanci to początkujący brydżyści. Nie mieli szans zająć czołowych miejsc. Walczyli jednak dzielnie i zajęli kolejno miejsca:

• 15. Adrian Bednarek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie,
    Julia Tomczewska – Gimnazjum w Solcy Wielkiej.
  • 18. Mirosław Syncerek – Szkoła Podstawowa w Solcy Wielkiej,
    Radosław Lityński – Szkoła Podstawowa w Solcy Wielkiej.
  • 22. Joanna Pielesiak – Gimnazjum w Solcy Wielkiej,
    Adam Maciak – Gimnazjum w Solcy Wielkiej.
  • 23. Izabella Wierzbowska – Szkoła Podstawowa w Solcy Wielkiej,
    Kacper Wierzbowski – Szkoła Podstawowa w Solcy Wielkiej.
  • 24. Sylwia Jedyńska – Gimnazjum w Solcy Wielkiej,
    Emilia Raszewska – Gimnazjum w Solcy Wielkiej.

W kategorii juniorów młodszych (16-18 lat) w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystąpili: Piotr Sawicki – Gimnazjum w Solcy Wielkiej i Mateusz
Sobczak – I Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie. Również oni po pasjonującej w końcówce walce nie dali szans rywalom z województwa mazowieckiego. Zajęli pierwszemiejsce i zdobyli awans do finałów Olimpiady.

I m-ce w el. do OOM - Warszawa 2012 -Piotr Sawicki i Mateusz Sobczak

I m-ce w el. do OOM – Warszawa 2012 -Piotr Sawicki i Mateusz Sobczak

Mistrzostwa Polski Młodzików zostaną rozegrane w dniach 17-20.05.2012 r. w Szamotułach k/Poznania, a finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach
Umysłowych w dniach 14-17.04.2012 r. w Jaworze k/Soliny, woj. podkarpackie.

Życzmy naszej młodzieży powodzenia w tych zawodach.