Reklama
Strona główna Sport Brydż sportowy

Mistrzostwa Polski Młodzików w Brydżu Sportowym

0
Od lewej - Jarosław Walczak, Piotr Sawicki

W dniach 12-15.05.2011 r. w Szamotułach zostały rozegrane  Młodzików w Brydżu Sportowym. Wzięło w nich udział 75 par i 35 teamów. W składzie ośmioosobowej reprezentacji województwa łódzkiego grało 7 osób z miasta i gminy Ozorków.

Nasza utytułowana para Piotr Sawicki (Gimn. Solca Wielka) i Jarosław Walczak (Szk. Podst. nr 5) pojechała z zadaniem zajęcia punktowanego miejsca. Zajęli najgorsze dla sportowców, tuz poza podium, 4 miejsce. Uzyskali wynik 66,15 %, a do zdobycia brązowego medalu zabrakło im tylko 0,26 %. Zaraz po zakończeniu rozgrywek czuli się medalistami. Wyprzedzali czwartą wielkopolską parę o 0,02 %. Sędziowie pozytywnie rozpatrzyli jednak odwołanie tej pary dot. pomyłki w zapisie w jednym z rozdań, co spowodowało zmianę wyników i zamianę miejsc.

Bardzo dobrze spisali się nasi pozostali początkujący zawodnicy, którzy naukę rozpoczęli w tym roku szkolnym. Na szczególne słowa uznania zasługuje Milan Chyliński (Szk. Podst. nr 5), który w parze z łodzianinem Błażejem Olborskim zajął 11 miejsce (60,99 %). Julian Augustyniak (Szk. Podst. nr 4) i Dominik Lemański (Szk. Podst. nr 5) zajęli 41 miejsce, a Michał Pujdak i Szymon Karolak (obaj Szk. Podst. nr 4) zajęli 63 miejsce.

W turnieju teamów, drużyna w składzie: Piotr Sawicki, Jarosław Walczak, Milan Chyliński i Błażej Olborski zajęła 8 miejsce, Brakło trochę szczęścia, eliminacjach zajęli 6 miejsce z niewielką stratą do 4, a pierwsze 4 teamy awansowały do finału i walczyły o medale.

Drugi nasz team: Julian Augustyniak, Dominik Lemański, Szymon Karolak i Michał Pujdak zajął 25 miejsce.
W kategorii Szkół Podstawowych, zajęła drugie, a Szkoła Podstawowa nr 4 ósme miejsce.

W dniach 19-22.05.2011 r. młodzi brydżyści walczyli w Tęgoborzy k/Nowego Sącza w Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej (52 pary, 24 teamy). W 12 osobowej reprezentacji województwa łódzkiego zagrało 8 osób z miasta i gminy Ozorków: Patrycja Graczyk i Dariusz Syncerek (oboje Gimn. Solca Wielka), Mirosław Syncerek (Szk. Podst .nr 5) oraz  Piotr Sawicki, Jarosław Walczak, Milan Chyliński, Dominik Lemański i Julian Augustyniak. Grała tam młodzież w wieku do 19 lat. Nasi młodzicy zajmowali więc w turniejach głównych miejsca w II połowie stawki. W turniejach dodatkowych Piotr Sawicki, Jarosław Walczak, Milan Chyliński i Dariusz Syncerek zajmowali 6, 7 i  9 miejsca.

Instruktor
Henryk Chojnacki

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version