Reklama
Strona główna Sport Brydż sportowy

Eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

0

W dniu 26.03.2011 r. stolicą północno-wschodniej części Polski dla młodych brydżystów był Ozorków. Strefa „NE” obejmuje cztery województwa: łódzkie, mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. W Miejskim Ośrodku Kultury młodzież w wieku 16-18 lat rozgrywała eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to odpowiednik Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej. Do  turnieju zgłosiło się 20 par, w tym  5 reprezentujących województwo łódzkie. Do finałów awansowały dwie łódzkie pary dziewcząt: Joanna Kozłowska z Agatą Lis-Marciniak i Weronika Próchniewicz z Katarzyną Andrzejczak. Niestety, nie udało się to żadnej z łódzkich par chłopców. Finały zostaną rozegrane w dniach 29.04.-2.05.2011 r. w Augustowie.

Równolegle rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Do tego turnieju także zgłosiło się 20  par, w tym 7 z województwa łódzkiego. Chłopcy i dziewczęta w wieku do 15 lat walczyli o medale i tytuły mistrzów.  Zdecydowanie, z dużą przewagą  wygrali faworyci: Piotr Sawicki (uczeń II kl. Gimnazjum w Solcy  Wielkiej) i Jarosław Walczak.(uczeń V kl. Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie), także medaliści,  ubiegłorocznych mistrzostw. Srebrne i brązowe medale zdobyli reprezentanci województwa mazowieckiego: Michał Kostecki z Antonim Siemińskim i Kacper Kopka z Weroniką Pasińską. 

Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Ozorkowa   Pana Jacka Sochę dla najlepszej pary młodzików z miasta Ozorkowa wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5: Milan Chyliński, kl. VI i Mirosław Snycerek, kl. III . Tak, tak, to nie pomyłka. Mirek  ma faktycznie tylko 10 lat i był jednym z dwóch najmłodszych uczestników zawodów.  Ta para w ogólnej klasyfikacji zajęła IV miejsce. Jeszcze po dwóch sesjach właścicielami pucharów czuli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4:  Dominik Łukoszyk, kl. V i Michał Pujdak, kl. VI. Zaczęli turniej znakomicie. Po pierwszej sesji zajmowali 3 miejsce. po drugiej spadli na 6, ale nadal byli najlepszą parą z miasta Ozorkowa. W trzeciej nie wytrzymali kondycyjnie i ostatecznie zajęli i tak dobre 10 miejsce. Chyliński i Snycerek po słabszej drugiej sesji, w trzeciej nie dali szans przeciwnikom. Ten chwilowy brak koncentracji w drugiej sesji niestety pozbawił ich medalu. Trzynaste miejsce zajęli uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie: i Szymon Karolak, a siedemnaste uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 5: Szymon Tomes i Dominik Lemański.

Zawodnicy i organizatorzy dziękują Panu Burmistrzowi Miasta Ozorkowa za podjęcie się współorganizacji zawodów i wsparcie finansowe. Dziękują także Pani  Prezes PSS „Społem” Grażynie Dobrowolskiej,  Dyrektorowi firmy „Polska Woda” w Aleksandrii Panu Jerzemu Urbańskiemu za słodycze i napoje, a Pani MOK-u Ewie Kruszyńskiej za przygotowanie obiektu do rozgrywek.

Włodzimierz Choinkowski
Henryk  Chojnacki

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version