blizejciebie.png
Reklama

Podczas weekendów ulice Ozorkowa patrolowane są przez 9 dodatkowych policjantów – funkcjonariuszy służby prewencji. O takie wsparcie poprosiły władze miasta, nauczone smutnym doświadczeniem lat ubiegłych, kiedy to mnożyły się akty wandalizmu, pijackie burdy i chuligańskie zaczepki, a ozorkowscy policjanci nie mogli szybko reagować ze względu na braki kadrowe.

Na czas wakacji otrzymaliśmy posiłki z Łodzi, najczęściej przyjeżdża 9 młodych policjantów odpracowujących w naszej formacji wojsko – mówi Grzegorz Tomczak, komendant komisariatu w Ozorkowie.

Ich zadaniem jest służba patrolowa oraz legitymowanie i karanie osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, zachowujących się w niewłaściwy sposób czy niszczących mienie komunalne.

Podczas każdego patrolu legitymowanych jest najmniej kilkanaście takich osób, przeciwko sporej części z nich skierowaliśmy sprawy do sądu grodzkiego.

Poprosiłem kolegów ze Zgierza i z Łęczycy o częstsze pojawianie się w Ozorkowie z fotorada-rem i alkomatem. Nagminne jest przekraczanie kości w terenie zabudowanym nawet o 40 kilometrów na godzinę
Na ulicach Ozorkowa pojawia się w letnie dni więcej patroli prewencji i drogówki.

Statystyki mówią, że to miasto szczególnie zagrożone jest przez nietrzeźwych kierowców. Tylko podczas ostatniego weekendu zatrzymano tu sześciu pijanych prowadzących pojazdy! Komendant Tomczak twierdzi, że to prawdziwa plaga, której policjanci wydali właśnie wojnę. Mieszkańcy niektórych ulic skarżą się na piratów urządzających sobie w soboty i niedziele wyścigi. Efekty już są, tylko w ostatni weekend na zdjęciach uwiecznionych zostało 30 kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego! Wszyscy zostaną ukarani.

 

Bliżej Ciebie 2007-07-28

TEKST I FOT. (JAZ)
Reklama