Światła na skrzyżowaniu
Reklama

Kierowcy przejeżdżający przez centrum Ozorkowa narzekają na ciasne skrzyżowanie al. Wyszyńskiego, ul. Listopadowej, Kościelnej i Starzyńskiego.

Wykonanie skrętu, szczególnie przez większe samochody, jest tu bardzo trudne. Ostatnio sytuację dodatkowo pogarsza psująca się sygnalizacja świetlna. Okazuje się, że sterownik od świateł jest wyeksploatowany i często odmawia posłuszeństwa. W nie lepszym stanie są same sygnalizatory.

Nikt jednak nie zamierza ich remontować, bo skrzyżowanie w tym roku ma być przebudowane. Na pobliskim placu Jana Pawła II trwa układanie instalacji podziemnych, w tym roku ekipy dojdą do tego właśnie skrzyżowania. Będzie przez jakiś czas rozkopane, ale przy okazji zmieni się układ ulic w tym miejscu.

Aleja Wyszyńskiego zostanie nieco poszerzona, a wylot ul. Kościelnej przesunięty o kilkadziesiąt metrów w stronę Listopadowej, tak, by znalazł się dokładnie naprzeciwko ul. Starzyńskiego. Wtedy też całkowicie zmieni się tu układ sygnalizacji świetlnej. Przy okazji zostanie ona wymieniona na nową.

BLIŻEJ CIEBIE 2007-01-20
TEKST : (JAZ)

Reklama