Reklama

Po negocjacjach burmistrza Ozorkowa z Łódzkim Zakładem Energetycznym udało się osiągnąć porozumienie w sprawie uruchomienia windy osobowej budowanej w ozorkowskim magistracie, której brakowało źródła zasilania. ŁZE zgodził się wykonać tymczasowe przyłącze energetyczne. Będzie to jednak tylko prowizorka.

Przypomnijmy: winda, która ma wozić interesantów urzędu i pacjentów mieszczącej się w tym samym budynku przychodni zdrowia, mogłaby nigdy nie ruszyć. Władze miasta zapomniały bowiem wystąpić do energetyków z wnioskiem o wydanie stosownych warunków zasilania. ŁZE odmówił zaś przyłączenia windy do sieci, bo do tego potrzebny jest dodatkowy transformator, a jego budowy nie ma w planach na ten rok.

Na usilne prośby władz Ozorkowa zdecydowaliśmy się wykonać tymczasowe przyłącze z innej części sieci – wyjaśnia Wojciech Janczyk, rzecznik ŁZE SA. – Powinno być gotowe w przyszłym tygodniu i winda będzie mogła ruszyć, choć to nie jest właściwe załatwienie sprawy. Konieczna jest budowa podstacji transformatorowej. Uzgodniliśmy z burmistrzem Ozorkowa, że w ciągu 3 miesięcy skompletowana zostanie wymagana dokumentacja łącznie z pozwoleniem na budowę. Jeśli tak się stanie, właściwe podłączenie windy do sieci może nastąpić jeszcze w tym roku.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że budowę windy w urzędzie sfinansowano po części ze środków służących likwidowaniu barier architektonicznych dla niepełnosprawnych. Jeśli urządzenie nie ruszy w określonym w umowie terminie, dofinansowanie przepadnie.

BLIŻEJ CIEBIE 2007-01-20
TEKST : (JAZ)

Reklama