Reklama

Nowy zarząd zgierskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zamierza dokończyć przerwaną budowę bloku przy ul. Średniej w Ozorkowie. Sytuacja na rynku mieszkaniowym skłoniła inwestora do podjęcia ryzyka, mimo braku kompletu chętnych do zamieszkania w budynku.

We wszystkich przypadkach budowaliśmy nasze bloki nie mając stu procent przyszłych lokatorów – mówi Jacek Walewski, nowy prezes TBS w Zgierzu.

Myślę, że głód mieszkaniowy spowoduje, iż nie będziemy mieli problemów z zasiedleniem 44-mieszkaniowego bloku w Ozorkowie. Doświadczenie uczy, że lokatorzy pojawiają się tuż przed zakończeniem budowy, kiedy można obejrzeć konkretny, prawie gotowy już lokal.
Budowę bloku TBS w Ozorkowie przerwano dwa lata temu. Budynek pozostawiono wstanie surowym. Powodem takiej decyzji był brak chętnych do zamieszkania tutaj. Mimo akcji promocyjnej, preferencyjnego systemu rat i obniżenia wymaganej pierwszej wpłaty, na 44 mieszkania zgłosiło się wtedy zaledwie 10 chętnych. W tej sytuacji TBS zrezygnował z wykańczania budynku, a zainteresowanym lokatorom zaproponował mieszkania w innych miejscowościach. Później próbowano
bezskutecznie sprzedać niedokończony budynek. Nikt go nie chciał, nawet miasto, któremu TBS proponował przejęcie go i przeznaczenie na lokale komunalne.

Dopiero radykalny wzrost popytu na mieszkania zmienił tę sytuację. Jak twierdzi zarząd TBS, od kilku miesięcy znów są chętni na mieszania w Ozorkowie. Brak innych ofert i horrendalne ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że ludzie ponownie zainteresowali się domem TBS, w którym można zamieszkać wpłacając zaledwie kilkanaście tysięcy złotych. Prace budowlane mają ruszyć wiosną.

EXPRESS ILUSTROWANY, 2007-01-08
TEKST : (JAZ)

Reklama