Reklama

Okres ferii był w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Ozorkowie bardzo owocny. Jak co roku śmiech i dobra zabawa gościły w murach poradni każdego dnia.

W pierwszym tygodni ferii pani () prowadziła dla z klas IV-VI SP zajęcia z zakresu logicznego myślenia i zabaw twórczych. Nie zabrakło ciekawych pomysłów, odkrywczych tez i oryginalnych prac.

Drugi tydzień ferii zimowych w poradni skierowany był do młodszej grupy wiekowej. Uczniowie klas I-III pod opieką pań pedagog Anny Sadeckiej, Alicji Nyczaj-Matusiak, Katarzyny Janowskiej oraz psychologa Joanny Hajdys, uczestniczyli w zajęciach psychoruchowych, twórczych oraz arterapeutycznych.

Dzieci rozwijały koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową oraz koordynację uwagi. Poza tym miały okazję nawiązywać nowe relacje, znajomości oraz ćwiczyły współpracę w grupie. Każdy dzień przynosił nowe doświadczenia i pomysły. Dzieci odbyły np. wirtualną wycieczkę w świat wyobraźni i marzeń. Tworzyły swoje wyspy, dokonywały transformacji gazet, bawiły się ciastoliną, wykonywały własne zabawki (gniotki). Nie zabrakło również zabaw z kostkami, zagadek i różnych zabaw z makaronem itp.

Czas spędzony w poradni był także okazją do przypomnienia sobie lub nauczenia się starych zapomnianych zabaw. Na zajęciach pojawił się także elementy terapii SI. Nie zabrakło również słodkich przerw, rozmów i wspólnych zdjęć.

Reklama