Ferie zimowe w Zespole Szkół w Leśmierzu / fot. lesmierz.edu.pl
Reklama

W Zespole Szkół w Leśmierzu w czasie ferii zimowych przeprowadzone zostały wszelkiego rodzaju zajęcia przez nauczycieli różnych przedmiotów w ramach godzin karcianych lub wolontariatu.

w naszej szkole rozpoczęły się bardzo atrakcyjnie. Gromadka dzieci wraz z opiekunkami: Elżbietą Skonieczka, Iwonką Wojciechowską i Katarzyną Zatorską ? Pacel wzięła udział w kolorowym eksperymentowaniu i zajęciach plastycznych. Uczniowie z masy solnej wykonali wulkany, a następnie przy użyciu octu i sody oczyszczonej, przeprowadzili symulację erupcji. Kolejne eksperymenty związane były z ?praniem brudnych pieniędzy?, czarowaniem barwy kwiatów i tworzeniem tęczy na powierzchni mleka. Dzieci wykonały również obraz pt.?Zimowe drzewo?, do którego wykorzystały papier śniadaniowy, płatki kosmetyczne oraz odrysowane i wycięte z kartonu własne dłonie. W trakcie zajęć p. Iwonka Wojciechowska rozmawiała z dziećmi o Prawach Dziecka (Ucznia), sprawdziła znajomość numerów telefonów alarmowych wykorzystując puzzle edukacyjne. Na zakończenie zajęć Panie porozmawiały z dziećmi nt. aktywnych form spędzania czasu wolnego i bezpiecznych zabaw w czasie ferii.

Odbyły się również zajęcia z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej, które przeprowadziły Katarzyna Wiech oraz Ewelina Pietruszewska. Dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjnych oraz ruchowych, przy okazji których odkryte zostały młode talenty taneczne. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały również prace plastyczne do obejrzanego filmu animowanego. Czas spędzony wśród rówieśników upłynął w radosnej i twórczej atmosferze.

Pod opieką Katarzyny Modlińskiej i Iwony Kuzańskiej klasa VI brała udział w zajęciach przygotowujących do sprawdzianu z języka niemieckiego.

Przeprowadzono także zajęcia teatralne po opieką Jolanty Kuropatwy i Marii Graczyk. Uczniowie z grupy teatralnej Beztwarz pracowali nad choreografią do nowego spektaklu, którego premiera odbędzie się 11 marca podczas XIX Przeglądu Twórczości Artystycznej Szkół Gminy Ozorków. Uczniowie klasy VI SP i klasy III Gim mogli skorzystać z dodatkowych zajęć z matematyki, przygotowujących do sprawdzianu i egzaminów końcowych przeprowadzonych przez p. dyrektor Sabinę Pabiańczyk i Ewę Wiśniewską.

Dzieci i młodzież z SP i Gim uczestniczyła w zajęciach sportowo-rekreacyjnych pod opieką Doroty Nowakowskiej, Piotra Śliwińskiego i Marcina Królewiaka. Zajęcia odbywały się na sali gimnastycznej, gdzie bardzo liczna grupa uczestników brała udział w grach i zabawach, w tenisie stołowym, unihokeju oraz w grze w piłkę siatkową.

w naszej szkole były jak zwykle bardzo urozmaicone i atrakcyjne, dzięki zaangażowaniu i dobrej woli nauczycieli naszej szkoły.

Reklama