Józef Jurek pierwszym trenerem do końca sezonu / fot. mksbzura.pl
Reklama

W drużynie Bzury nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Został nim dotychczasowy drugi Józef Jurek. Trener Przemek Prawda zostanie drugim trenerem seniorów i trenerem kadetów.

W najbliższym meczu w Rzeczycy staną naprzeciw siebie dwaj utytułowani w karierze zawodniczej  trenerzy. Zdobywca Pucharu Polski 1983 z Resovią Rzeszów – i mistrz Polski z 2006 roku ze Skrą Bełchatów Jarosław Sobczyński.

Bzura w porównaniu z pierwszym meczem w rundzie jesiennej wzmocniła skład ściągając Igora Walczykowskiego (wypożyczenie ze Skry Bełchatów) i Mateusza Zarankiewicza (wypożyczenie Effector Kielce).

to pierwszy zawodnik pochodzący z Ozorkowa, który grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Pierwszym jego trenerem był Henryk Domalążek. Karierę kontynuował następnie w Anilanie Łódź, AZS-ie Warszawa, Resursie Łódź. W 1976 roku przeszedł do jednego z najlepszych klubowych zespołów na świecie Resovii Rzeszów, jako następca najlepszego rozgrywającego mistrzostw świata 1974 Stanisława Gościniaka.

Był wtedy podopiecznym legendarnego trenera Jana Strzelczyka, twórcy potęgi Resovii i tak zwanej ?podwójnej krótkiej?.  Zdobył brązowy mistrzostw Polski seniorów 1976/1977, a także Polski 1983. Przez siedem lat (1977-1984) był kapitanem drużyny Resovii Rzeszów. W tym czasie jego klubowymi kolegami byli m.in. Jan Such, Włodzimierz Stefański, Bronisław Bebel, Marek Karbarz  (mistrzostwie świata i mistrzowie olimpijscy).

W 1984 roku wyjechał do Francji, gdzie był trenerem i zawodnikiem drużyny z Colmar, z którą awansował do II ligi. Jeden rok grał w drużynie z St. Louis,gdzie także awansował do II ligi. Później ponownie wrócił do Colmar, gdzie skupił się na pracy trenerskiej, co przyniosło sukces. w 2000 roku zdobył brązowy w mistrzostwach Francji juniorów, co dla tak małej miejscowości było wielkim sukcesem i niespodzianką. Po 31 latach wrócił do Ozorkowa.

Reklama