Jesienna wędrówka po gminie Parzęczew / fot. SKKT Ostrowy
Reklama

Jak co roku w październiku, Oddział „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zorganizował Rajd „Żółty Jesienny Liść”. W imprezie, która odbyła się 10.10.2015r. wzięło udział ok. 300 osób, w tym 29 uczniów naszego SKKT pod opieką p. Eweliny Kołomłockiej, Renaty Tokarskiej i p. Kornela Kołomłockiego.

Tegoroczna wędrówka przebiegała przez leśne ostępy, dukty, drogi i bezdroża Gminy Parzęczew. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 2 trasy piesze: dłuższą 10-kilometrową z Florentynowa, przez Włodzimierzów, Ignacew Parzęczewski, Gołaszyny, Kol. Chrząstów do Parzęczewa oraz krótszą o długości 6 km, którą maszerowały przedszkolaki.

Zanim wyruszono w trasę, odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków łęczyckiego Oddziału PTTK i wręczenie im legitymacji członkowskich. Podczas marszu przeprowadzone zostały trzy konkursy: sportowy, łańcuch słowny oraz ortograficzny, za które drużyny zdobywały punkty do klasyfikacji generalnej. Metą rajdu było Gimnazjum w Parzęczewie, gdzie na zmarzniętych turystów czekała pyszna zupa pomidorowa.

Po posiłku organizatorzy wręczyli poszczególnym zespołom dyplomy za uczestnictwo w rajdzie, po czym ogłosili wyniki klasyfikacji końcowej konkursów rozegranych na trasie marszu.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna naszego SKKT, która za zwycięstwo otrzymała okazały puchar oraz nagrody rzeczowe. Największy udział w odniesionym sukcesie mieli: Bartosz Selder, który reprezentował SKKT w konkursie ortograficznym oraz Hubert Król, Daniel Łuczyński, Mikołaj Miklas i Bartosz Selder, którzy okazali się bezkonkurencyjni w zawodach siłowych pokonując rówieśników z gimnazjum w Daszynie, Parzęczewie i Łęczycy!

Reklama