Barbara Kaszyńska odznaczona Orderem Uśmiechu / fot. ug-ozorkow.pl
Reklama

, , poetka, autorka bajek i mieszkanka Sokolnik Lasu dołączyła do grona kawalerów Orderu Uśmiechu. Niezwykłe odznaczenie otrzymała na wniosek najmłodszych fanów jej twórczości.

Uroczysta gala, w której udział wziął również wójt gminy Ozorków ? Tomasz Komorowski, odbyła się w niedzielę ? 11 października ? w Pałacu Poznańskiego w Łodzi. Jej kulminacyjną częścią był rytuał polegający na wypiciu porcji soku z cytryny ? oczywiście z obowiązkowym uśmiechem.

O przyznaniu odznaczenia Barbarze Kaszyńskiej zdecydowała w maju tego roku Kapituła Orderu Uśmiechu, w skład której wchodzi wiele wybitnych osobistości. Rolę kanclerza tego grona pełni obecnie Marek Michalak – rzecznik praw dziecka. Otrzymanie Orderu Uśmiechu to bardzo duże wyróżnienie. Dotychczas (od 1968 roku) odznaczono nim około tysiąca osób z całego świata.

Barbara Kaszyńska jest poetką, autorką wierszy dla dzieci i przedstawień pisanych specjalnie dla młodych aktorów. Od wielu lat, często we współpracy z sokolnicką plastyczką – Elżbietą Łuniewską, odwiedza szkoły i przedszkola, prezentując swoje wiersze i inspirując uczniów do artystycznych przedsięwzięć.

Reklama