Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 4 / fot. sp4ozorkow.pl
Reklama

W piątek, 2 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Ozorkowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów.

W obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości uczniowie klasy 1a, 1b, 1c, 1d i 1e  złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Przyrzekali: „Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia. Uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego?”

Po przysiędze pani W-ce Dyrektor M. Gawęda i Sekretarz Miasta Ozorkowa Mariusz Ostrowski dużymi kolorowymi ołówkami dokonali pasowania na ucznia.

Każdy świeżo pasowany pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, a na jego piersi pojawiła się tarcza naszej szkoły. Przedstawiciele SU wręczyli pierwszoklasistom drobne upominki. Małe niespodzianki wręczyły też naszym dzieciakom panie z ozorkowskich przedszkoli.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne.

Maluchy zaprezentowały to, czego zdążyły nauczyć się przez krótki czas pobytu w szkole. Nowi uczniowie naszej szkoły pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Publiczność była zachwycona i rozbawiona drobnymi pomyłkami „słodko” rozkojarzonych artystów.

Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość została przygotowana przez wychowawców klas I:

Reklama