Piknik Militarny i Turniej Służb Mundurowych | fot. umozorkow.pl
Reklama

Na brak atrakcji nie mogli narzekać mieszkańcy, którzy sobotnie popołudnie, 5 września, spędzili na Pikniku Militarnym, organizowanym w Ozorkowie po raz pierwszy. Na terenie przy Gimnazjum nr 1, zdominowanym tego dnia przez służby mundurowe, można było obejrzeć m.in. podstawowe i specjalistyczne wyposażenie i żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też wóz policyjny i samochód Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Garbalina (odpowiednik Policyjnych Antyterrorystów). Każdy mógł wejść do wozów i dokładnie obejrzeć ich wyposażenie.

Podczas pikniku można też było poznać zasady udzielania pierwszej pomocy dzięki ratownikom medycznym z firmy Ratownik24 oraz honorowo oddać krew na stanowisku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Wszyscy mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, postrzelać z indiańskiego łuku dzięki ?Indianom? z wioski ?Tatanka?, którzy pojawili się na imprezie ze swoim tipi.

Przygotowano także zabawy dla najmłodszych, występy lokalnych wykonawców i pokaz Zumby w wykonaniu grupy z klubu fitness Ozofit.

Piknik Militarny towarzyszył zorganizowanemu po raz pierwszy w naszym mieście Turniejowi Służb Mundurowych w piłkę nożną ? 2015 pod patronatem burmistrza Jacka Sochy. W rozgrywkach uczestniczyło osiem drużyn: Agencja Ochrony Osób i Mienia ?? ? gospodarz turnieju, Impel Security, Zakład Karny Garbalin, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP z Ozorkowa, 1 dywizjon lotniczy z Leźnicy Wielkiej, Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu, 1 batalion kawalerii powietrznej z Leźnicy Wielkiej. Osiem drużyn rozgrywało mecze na dwóch boiskach: przy Szkole Podstawowej Nr 5 i Gimnazjum Nr 1. Najlepsi okazali się policjanci z KPP w Zgierzu, drugie miejsce zajęli pracownicy Zakładu Karnego w Garbalinie, natomiast na trzecim miejscu podium stanęli policjanci z KPP w Łęczycy. Dla wszystkich drużyn przygotowano puchary, które wręczali organizatorzy i poseł Marek Matuszewski. Inicjatorem i gospodarzem Turnieju i Pikniku był Marcin Michalak, szef Agencji Ochrony Osób i Mienia ?Gunners Security?.

Reklama