Reklama

Okazuje się, że prawdziwych wielbicieli Zbigniewa Wodeckiego w gminie Ozorków nie brakuje. Mimo kapryśnej pogody zjawili się w Modlnej ci, którzy niedzielnego popołudnia dobrej muzyki nie mogli sobie odmówić. Przyjechali także podziwiać wspaniałe dożynkowe dekoracje stojące przy drogach.

Artysta był gwiazdą tegorocznych dożynek. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Bożego Ciała i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej.

Po mszy św. Starościna Beata Szymczak i Starosta Marek Gawęda poprowadzili gości korowodem dożynkowym na boisko szkolne przy Zespole Szkół w Modlnej.

Po części oficjalnej w której wręczono odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” i „Zasłużony dla Gminy Ozorków” rozpoczęła się cześć obrzędowa dożynek.

Swoją muzykę prezentowały amatorskie zespoły śpiewacze:

  1. Śpiewaczy z Sokolnik Parceli wraz z Kapelą „Kumotry”,
  2. Amatorski Zespół Śpiewaczy ze Skotnik wraz z Kapelą „Skotniczanie”,
  3. Amatorski Zespół Śpiewaczy ze Leśmierza wraz z Kapelą „T. Kubiaka”,
  4. Zespół Śpiewaczy z Tymienicy wraz z Kapelą „Wuja Stasia”,
  5. Zespół Śpiewaczy z Solcy Wielkiej wraz z Kapelą „Kumotry”.

Na koniec wystąpił dziecięcy zespół Kolorowe Laurki z Sokolnik Lasu.

Cześć artystyczną otworzył występ Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego z Modlnej. Następnie zagrała Orkiestra Dęta OSP z Solcy Wielkiej. Przed występem gwiazdy swoje umiejętności wokalno-instrumentalne zaprezentował zespół Mirage działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu.

Koncert Zbigniewa Wodeckiego był najbardziej wyczekiwany przez mieszkańców. Nawet deszczowa pogoda nie przeszkodziła, aby przed sceną zebrało się kilkaset osób. Na szczęście pogoda poprawiła się i przybyli goście mogli swobodnie, bez parasoli, bawić się przy muzyce serwowanej przez gwiazdę.

Na zakończenie dożynek zagrał zespół disco polo „Casanova”. Zabawa przy muzyce trwała do późnego wieczora.

Reklama