Fot. Wikipedia
Reklama

Od 1 kwietnia mieszkańcy Ozorkowa będą płacić mniej za odbiór śmieci: za posegregowane 7 zł, za nieposegregowane 14 zł miesięcznie. Projekt Burmistrza Jacka Sochy dotyczący obniżenia stawek za odbiór odpadów komunalnych zaaprobowali ozorkowscy radni i przyjęli uchwałę w tej sprawie 30 stycznia na sesji Rady Miejskiej .

Obecnie stawka za odbiór śmieci wynosi 9 zł (posegregowane) i 16 zł (nieposegregowane). Po analizie pierwszych 6 miesięcy funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami w Ozorkowie, tj. od lipca do końca grudnia 2013 r., okazało się, że jest możliwe obniżenie stawek.

Do końca marca w Ozorkowie pojawi sie ok. 80 nowych pojemników na szkło, papier i plastik. Zakupione przez Miasto kontenery zostaną ustawione min. na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej. Poza tym, zgodnie z postulatami mieszkańców, zostaną uzgodnione dodatkowe trzy terminy odbioru odpadów zielonych w okresie letnio-jesiennym.

Zmiana stawek wiąże się z koniecznością złożenia nowych deklaracji. W marcu formularze deklaracji zostaną bezpośrednio przekazane właścicielom nieruchomości przez pracowników Urzędu Miejskiego, którzy przy tej okazji będą udzielać wszystkich niezbędnych informacji.

umozorkow.pl

Reklama