Reklama

pt. „Grzeczny Przedszkolaczek” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Ozorkowie została przebojem XIII Spotkań Śpiewających Przedszkolaków, które odbyły się 28 kwietnia w ozorkowskim kinie. W tym roku w przeglądzie wzięło udział siedem przedszkoli: pięć z Ozorkowa, z Leśmierza i z Solcy Wielkiej.

Zobacz zdjęcia na stronie umozorkow.pl

XIII Spotkania przebiegały pod hasłem „ Przedszkolna”; dzieci z każdej z placówek prezentowały po dwa utwory: ulubioną piosenkę, która walczyła o miano tegorocznego przeboju i aranżację znanego wszystkim dzieciom utworu pt.”Jestem sobie przedszkolaczek”.

Widownia w ozorkowskim kinie była wypełniona po brzegi. Występujące maluchy mogły liczyć na doping kolegów i koleżanek, rodziców, pań dyrektorek, wychowawczyń, a także Barbary Błaszczyk – Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Ozorkowie i Piotra Gizińskiego – Burmistrza Miasta.

Wiele emocji wzbudziło wykonanie jednej piosenki w różnych aranżacjach: rockendrolowej, hiphopowej, ludowej, country, w rytmie cza-czy, lambady czy rocka.

Jury w składzie: Barbara Wydrzyńska, Anna Szoszkiewicz i nie miało łatwego zadania, zwłaszcza przy wyborze najlepszej aranżacji.

– Każda była inna i każda bardzo ciekawa, dzieci naprawdę świetnie przygotowały się do występu, ładnie śpiewały, tańczyły, miały piękne stroje i doskonale oddawały charakter muzyki – mówiła Anna Szoszkiewicz – ostatecznie za najciekawszą uznałyśmy aranżację w stylu hiphopowym i hitu sprzed lat – Lambady. Jeśli chodzi o przebój Spotkań, to została nim piosenka „Grzeczny Przedszkolaczek”.

Organizatorem Spotkań Śpiewających Przedszkolaków jest Miejskie nr 5, a dokładnie Ewa Bagińska, pomysłodawczyni przeglądu.

– Przygotowanie przedszkolaków do występów wcale nie jest takie proste, o czym doskonale wiedzą wszystkie nauczycielki, ale z drugiej strony daje tyle satysfakcji i radości – i nam i dzieciom, że naprawdę warto to robić.

Po występach i ogłoszeniu werdyktu, wszystkie przedszkola otrzymały nagrody, ufundowane przez Urząd Miejski, które wręczył przedszkolakom burmistrz Piotr Giziński.

Reklama