mbp_logo.png
Reklama

"Dialog Między A i Be" to skąpo-okrojony w formę i treści ukryte między zgliszczami performance, ukazujący realia codzienności. Ucieczka w samotność, indywidualne życie skierowane na karierę i własne ego, które usytuowane jest w konsumpcyjnym zalążku przyniesionym z zachodu.

Świeże, pełne barw i elementów wyciętych jakby z kontekstu obrazy zmuszają odbiorcę do czytania między wierszami, gdzie można doszukać się potoku słów. Obrazy wychodzące poza ramy oplecione instalacją sprawiają wrażenie nieosiągalnych dla widza, jednakże bezpośredni kontakt z całością wystawy połączonej wokalnym obrazem i oplecionej soulowo-hip-hopowym brzmieniem nada odbiorcy całościowy sens przekazu.

Dialog w formie inscenizacji przeprowadzą młodzi artyści z grupy Galimatias zrzeszającej się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Listopadowej 6b.

Wsparcie muzyczne zapewni producent z podziemnej łódzkiej sceny Bartosz Dębski /SNATCH/ znany z takich projektow jak Gres/Snatch. Obecnie perkusista w rockowej grupie łódzkiej, tworzy podkłady i instrumentalne utwory hip-hopowe, promuje dobry, dopracowany, inteligentny hip-hop, uprawia sampling w stylu starej szkoły. Wraz z artystą /GRESem/ – znanym z zamiłowania do wolnego stylu – postarają się uśpić czujność słuchacza i przenieść w świat nocnych rozmów utrzymanych w klimacie płyty ‘Noc Ep’. Dodatkowych, pełnych prawd codziennych przemyśleń w formie słownej dostarczy Jarosław Jaruszewski /BISZ/ torując lirycznym rapem swoją drogę między obserwatorami. Człowiek skromny i ambitny, znany z projektu BOK, płyty ‘Zimy Ep’czy ‘Idąc na żywioł’. Celowa improwizacja formy słownej Gresa i Bisza będzie dopełnieniem całości przekazu płynącego z wydarzenia.

Autorem obrazów i instalacji jest Marta Stańczyk, młoda artystka malująca na płótnie od kilku lat, od niedawna członkini Klubu Plastyka Amatora w Łodzi.
Sama przyznaje, że burza kolorów i kształtów łączących w sobie delikatność i kruchość oraz sztywność i prostolinijność jest zapewnieniem autora o różnorodności ludzkich myśli mimo iż codziennie inna maska kryje pod sobą barwy uczuć, od skrytych miłości i pragnień aż do cierpień i bezwstydnych myśli.

Nawet niejednorodność działań na wystawie nie zmienia faktu, że ta instalacja muzyczno-obrazowo-słowna może otworzyć wasze oczy na zupełnie nowe artystyczne horyzonty. Czasem warto chociaż spróbować.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż  dnia 12 maja o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie, znajdującej się przy ulicy Listopadowej 6b.

Strony artystów:
shownd.com/nela
www.biszu.pl
www.myspace.com/biszoerkay
myspace.com/snecz
gressnatch.prv.pl

Reklama