Reklama

Śpiewające Przedszkolaki

0

Piosenka pt. „Grzeczny Przedszkolaczek” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Ozorkowie została przebojem XIII Spotkań Śpiewających Przedszkolaków, które odbyły się 28 kwietnia w ozorkowskim kinie. W tym roku w przeglądzie wzięło udział siedem przedszkoli: pięć z Ozorkowa, z Leśmierza i z Solcy Wielkiej.

Zobacz zdjęcia na stronie umozorkow.pl

XIII Spotkania przebiegały pod hasłem „Piosenka Przedszkolna”; dzieci z każdej z placówek prezentowały po dwa utwory: ulubioną piosenkę, która walczyła o miano tegorocznego przeboju i aranżację znanego wszystkim dzieciom utworu pt.”Jestem sobie przedszkolaczek”.

Widownia w ozorkowskim kinie była wypełniona po brzegi. Występujące maluchy mogły liczyć na doping kolegów i koleżanek, rodziców, pań dyrektorek, wychowawczyń, a także Barbary Błaszczyk – Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Ozorkowie i Piotra Gizińskiego – Burmistrza Miasta.

Wiele emocji wzbudziło wykonanie jednej piosenki w różnych aranżacjach: rockendrolowej, hiphopowej, ludowej, country, w rytmie cza-czy, lambady czy rocka.

Jury w składzie: Barbara Wydrzyńska, i nie miało łatwego zadania, zwłaszcza przy wyborze najlepszej aranżacji.

– Każda była inna i każda bardzo ciekawa, dzieci naprawdę świetnie przygotowały się do występu, ładnie śpiewały, tańczyły, miały piękne stroje i doskonale oddawały charakter muzyki – mówiła Anna Szoszkiewicz – ostatecznie za najciekawszą uznałyśmy aranżację w stylu hiphopowym i hitu sprzed lat – Lambady. Jeśli chodzi o przebój Spotkań, to została nim piosenka „Grzeczny Przedszkolaczek”.

Organizatorem Spotkań Śpiewających Przedszkolaków jest Miejskie nr 5, a dokładnie Ewa Bagińska, pomysłodawczyni przeglądu.

– Przygotowanie przedszkolaków do występów wcale nie jest takie proste, o czym doskonale wiedzą wszystkie nauczycielki, ale z drugiej strony daje tyle satysfakcji i radości – i nam i dzieciom, że naprawdę warto to robić.

Po występach i ogłoszeniu werdyktu, wszystkie przedszkola otrzymały nagrody, ufundowane przez Urząd Miejski, które wręczył przedszkolakom burmistrz Piotr Giziński.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version