Reklama

Pominięcie Ozorkowa w pracach dotyczących metropolii łódzkiej jest dla nas niezrozumiałe i krzywdzące. Administracyjne zerwanie więzi z aglomeracją łódzką, które ukształtowały się przez dwieście lat historii, odbyłoby się ze szkodą dla mieszkańców – burmistrz Piotr Giziński apeluje o włączenie do projektu Ozorkowa w liście do ministra spraw wewnętrznych i administracji i oraz do posłów z okręgu sieradzkiego.

Ma to związek z trwającymi pracami nad projektem ustawy o metropoliach. Łódź z miastami satelitami utworzy jeden z kilkunastu obszarów metropolitarnych w Polsce. Metropolie będą mogły decydować, gdzie lokalizować strefy przemysłowe i duże centra handlowe, jak również wspólnie zarządzać w sytuacjach kryzysowych.

Dla mieszkańców miast i gmin Ozorków i Zgierz wejście w skład obszaru metropolitarnego stwarza niepowtarzalną szansę m. in. na przedłużenie zmodernizowanej trasy tramwaju regionalnego oraz wspólne inwestycje drogowe, których nie podźwigniemy jako pojedynczy samorząd – mówi burmistrz Piotr Giziński.

Bliżej Ciebie, 18.10.2008
Tekst: (WKU)

Reklama