Reklama

Projekt modernizacji Placu Jana Pawła IIWładze Ozorkowa chcą przebudować skrzyżowanie ulic Kościelnej, Wyszyńskiego, Listopadowej i Starzyńskiego. Dzięki tej modernizacji ma mieć wreszcie krzyżówkę miejską z prawdziwego zdarzenia.

–  Na  razie  przejazd przez skrzyżowanie przysparza sporo problemów – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza. – Jego nierównomierna budowa powoduje, że kierowcy, szczególnie spoza miasta, mają problemy z orientacją. Kompleksowa ma rozwiązać problem. Na nowym skrzyżowaniu drogi będą się wreszcie wzajemnie przecinać, a nie tak jak teraz łączyć z  ulicą  Wyszyńskiego w różnych miejscach. Stanie na nim nowa sygnalizacja świetlna sterowana czujnikami wtopionymi w asfalt. By dokonać jednak tych wszystkich cudów, trzeba będzie nieco przebudować też plac Jana Pawła II.

pdf Modernizacja i rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Ozorkowie

– W ubiegłym roku uporządkowaliśmy biegnące pod nim instalacje, teraz przyszła na przebudowę góry – tłumaczy pani rzecznik. – Prócz modernizacji, która umożliwi budowę nowego skrzyżowania, zostanie też poprawiona estetyka jego wyglądu. Popękane płyty  zastąpi  nowa  nawierzchnia, pojawią się ławki. Wokół placu powstaną nowe miejsca parkingowe.

{gallery}/news/2008/8/plac/img{/gallery} 

Jak długo trzeba będzie czekać na modernizację? Pierwsza łopata miała być wbita wplac budowy w tym roku. Na drodze do sukcesu stanęły jednak wydatki związane z przebudową ulicy Lipowej. Miasto nie było w stanie unieść na swych barkach ciężaru dwóch dużych inwestycji. – Chcemy by prace rozpoczęły się przyszłym roku – dodaje Dobrynin.

O kosztach przebudowy na razie nie można powiedzieć zbyt dużo. Ciągłe podwyżki cen materiałów budowlanych powodują, że po prostu ciężko je określić.

Bliżej Ciebie 2008-08-02
TEKST: (G)

Reklama