Reklama

Nowe stare skrzyżowanie

4

Projekt modernizacji Placu Jana Pawła IIWładze Ozorkowa chcą przebudować skrzyżowanie ulic Kościelnej, Wyszyńskiego, Listopadowej i Starzyńskiego. Dzięki tej modernizacji ma mieć wreszcie krzyżówkę miejską z prawdziwego zdarzenia.

–  Na  razie  przejazd przez skrzyżowanie przysparza sporo problemów – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza. – Jego nierównomierna budowa powoduje, że kierowcy, szczególnie spoza miasta, mają problemy z orientacją. Kompleksowa przebudowa ma rozwiązać problem. Na nowym skrzyżowaniu drogi będą się wreszcie wzajemnie przecinać, a nie tak jak teraz łączyć z  ulicą  Wyszyńskiego w różnych miejscach. Stanie na nim nowa sygnalizacja świetlna sterowana czujnikami wtopionymi w asfalt. By dokonać jednak tych wszystkich cudów, trzeba będzie nieco przebudować też plac Jana Pawła II.

 Modernizacja i rewitalizacja Placu Jana Pawła II w Ozorkowie

– W ubiegłym roku uporządkowaliśmy biegnące pod nim instalacje, teraz przyszła na przebudowę góry – tłumaczy pani rzecznik. – Prócz modernizacji, która umożliwi budowę nowego skrzyżowania, zostanie też poprawiona estetyka jego wyglądu. Popękane płyty  zastąpi  nowa  nawierzchnia, pojawią się ławki. Wokół placu powstaną nowe miejsca parkingowe.

{gallery}/news/2008/8/plac/img{/gallery} 

Jak długo trzeba będzie czekać na modernizację? Pierwsza łopata miała być wbita wplac budowy w tym roku. Na drodze do sukcesu stanęły jednak wydatki związane z przebudową ulicy Lipowej. Miasto nie było w stanie unieść na swych barkach ciężaru dwóch dużych inwestycji. – Chcemy by prace rozpoczęły się przyszłym roku – dodaje Dobrynin.

O kosztach przebudowy na razie nie można powiedzieć zbyt dużo. Ciągłe podwyżki cen materiałów budowlanych powodują, że po prostu ciężko je określić.

Bliżej Ciebie 2008-08-02
TEKST: (G)

4 KOMENTARZE

  1. fakt, że ten projekt jest już od dłuższego czasu ale jak mu się lepiej przyjrzeć to raczej chyba jednak wycofano się z koncepcji zrobienia oddzielnego pasa dla lewoskrętu w Starzyńskiego … no ale obym się mylił

  2. No rzeczywiście to będzie cud,jeżeli kiedyś zobaczę tą przebudowę ( o efekcie finalnym nawet nie wspomnę)!!! Pani rzecznik się nie popisała. Jeżeli władze miasta określają to mianem cudu, to życzę powodzenia. 😯 Po co się zabierać za coś, jeżeli nie wiadomo ile pieniędzy pochłonie taka inwestycja ?? :silly: … A koszty nie są tak trudne do skalkulowania, naprawdę. Proponuję zatrudnić kogoś kto się zna na robocie.
    Chyba w tej kadencji władz miasta nie będzie mi dane zobaczyć końca tej inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version