gazeta_pl_lodz.png
Reklama

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego odkryli fabryki produkujące ecstasy na bazie metaamfetaminy. To pierwsze takie linie produkcyjne odkryte w Polsce.

Od kilku miesięcy policjanci z CBŚ rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją i dystrybucją narkotyków na terenie całego kraju. Ustalono, że jej członkowie działają w Polsce, a także w Europie Zachodniej i na Białorusi. – Z Zachodu do Polski sprowadzano metaamfetaminę, maszyny, tzw. tabletkarki, pochodziły z Białorusi, a produkcja "kwitła" na terenie Łodzi – opowiada Magdalena Zielińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

CBŚ ustaliło, że organizatorem narkobiznesu jest 34-letni łodzianin. Mężczyzna wyjeżdżał często za granicę i stamtąd w specjalnych skrytkach zamontowanych w samochodzie przywoził metaamfetaminę. Po zatrzymaniu funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie na Bałutach. W jednym z pokojów stała nowoczesna maszyna do wyrobu tabletek ecstasy i stemple do nabijania ma nich logo. Znaleziono także kilkaset sztuk tabletek z logo "wisienki" i "mitsubishi" oraz komponenty, z których można było wyprodukować około 200 tys. sztuk tabletek.

– Na działce łodzianina pod Ozorkowem, w szopie znaleźliśmy kolejną tabletkarkę i przyrządy służące do produkcji narkotyków – dodaje Zielińska. – Synowi pomagał w produkcji jego 71-letni ojciec.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty produkcji i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im za to nawet do 15 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn.

Reklama