AC Śledź
Reklama

27-letni Tomasz Kujawiak z Ozorkowa jest aktualnym mistrzem Polski w ekstremalnej jeździe na motocyklu, tzw. freestylingu.

Motocyklistów, którzy jeżdżą w ten sposób, określa się jako stunterów – co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „jazda na krawędzi”.

Pan Tomek opanował ryzykowną jazdę do perfekcji.

Wejdź na stronę ACSledz.com

 

 

AcŚledź – trening – lotnisko – Krótki film prezentujący umiejętności
Filmik z początku sezonu 2006 – Filmik z pocztaku sezonu- w rolach głownych acsledz wraz z bartem
Podsumowanie sezonu 2006 – Podsumowanie sezonu 2006
Hiperkola – hiperkola
Najnowszy filmik z wypadu do Bełchatowa

Moda na ten sport rozpoczęła się na początku lat 90. Moim guru jest pewien Węgier zwany Zoltanem. Ja wśród stunte-rów mam ksywkę AcŚledź. Jazdą ekstremalną zajmuję się od 7 lat – mówi pan Tomasz.

Ozorkowianin twierdzi, że najtrudniejsze są kombinacje na jednym kole. Wówczas motocyklista siedzi na kierownicy lub stoi na siedzisku. Popularna jest również jazda bez trzymanki.
Aby uprawiać ten sport, trzeba być dobrze wygimnastykowanym. Chodzi przede wszystkim o umiejętność szybkiego reagowania na nieoczekiwane upadki – mówi T. Kujawiak vel AcŚledź.

Marek Kujawiak, ojciec mistrza, jest przekonany o dużych umiejętnościach syna w jeździe ekstremalnej.

– Tomek zaliczył już sporo upadków, ale nigdy nie były one groźne. Taką jazdę trzeba mieć we krwi. Zresztą już jako mały chłopiec Tomek miał swoją motorynkę. Do tej pory był już właścicielem ponad 20 motorów – mówi Marek Kujawiak.

 

Bliżej Ciebie 2007-07-21

TEKST I FOT. (STOP)

Reklama