Fot. Mokleks
Reklama

Toni Kamal, ozorkowski biznesmen, nie daje za wygraną. Ponowił ofertę zakupu niedokończonej przychodni zdrowia przy ulicy Lotniczej. Tym razem chce tu zbudować luksusowe mieszkania. Nadal oferuje miastu za żelbetonową konstrukcję dwa miliony złotych.

Poprzednią ofertę Kamala radni odrzucili, budowla zgodnie z prawem może być przeznaczona wyłącznie na cele mieszkaniowe. Pod takim warunkiem wojewoda przekazał ją razem z działką miastu. Toni Kamal zmodyfikował więc swoją propozycję i zamierza kupić szkielet z przeznaczeniem właśnie na mieszkania.

Chcę zainwestować tutaj 5 milionów złotych – mówi Kamal. – Wyburzę tę starą konstrukcję, a na jej miejscu powstanie supernowoczesny budynek, jakiego nie było dotąd nie tylko w Ozorkowie, ale nawet w Łodzi. Cały przeszklony, z lekkich materiałów jak wysokościowce. Ale nie będzie zbyt wysoki, góra 5 kondygnacji. Na parterze będą sklepy i biura, a wyżej luksusowe mieszkania. Brakuje takich w Ozorkowie, a jest tu sporo ętnych ludzi, którzy chcieliby zamieszkać w apartamentach. Kocham i chcę coś dla tego miasta zrobić.

Nie wiadomo na razie, jak do kolejnej oferty podejdzie ozorkowski . Wśród radnych jest coraz więcej głosów, by nieszczęsną budowlę sprzedać, podreperowując przy okazji miejski budżet. Może właśnie nadarzyła się niepowtarzalna okazja?

BLIŻEJ CIEBIE 2007-03-17
TEKST: (JAZ)

 

Reklama