Reklama

O 30 milionów złotych dotacji z Unii Europejskiej ubiegają się wspólnie samorządy miasta i gminy Ozorków na wybudowanie sieci kanalizacyjnej w znanej miejscowości letniskowej Sokolniki Las. Wniosek w tej sprawie wpłynął właśnie do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Staramy się o pieniądze wspólnie z miastem, bo sieć będzie przebiegać także przez południowe rejony Ozorkowa i dotrze do miejskiej oczyszczalni ścieków – tłumaczy Władysław Sobolewski, wójt Ozorkowa. – Poza tym razem mamy większe szanse na zdobycie dotacji.

Inwestycja planowana jest na lata 2007-2010 i ma niespotykaną dotąd skalę. Łącznie trzeba będzie wybudować 30 km rur o różnych przekrojach, bo Sokolniki są wyjątkowo rozległą miejscowością. Najtrudniejsze dla projektantów będzie takie skonstruowanie sieci, żeby mogła ona sprawnie działać zarówno latem, kiedy w Sokolnikach mieszka nawet 5 tysięcy letników, jak i zimą, gdy miejscowość jest uśpiona, a stałych mieszkańców jest zaledwie kilkuset. – Na decyzję o przyznaniu funduszy poczekamy zapewne kilka miesięcy, ale już teraz ruszamy z pracami projektowymi  – mówi wójt Sobolewski. – Na ten cel mamy w tegorocznym budżecie 200 tys. zł.

BLIŻEJ CIEBIE 2007-02-10
TEKST: (JAZ)

Reklama