Reklama

Ozorkowianie są zbulwersowani obyczajami, jakie panują w miejscowym magistracie. Osoby załatwiające sprawy meldunkowe lub wymieniające dowód osobisty (jedna czynność wiąże się z drugą, bo zmiana adresu oznacza konieczność wydania nowego dokumentu tożsamości) muszą odbywać wędrówki między położonymi przy dwóch różnych ulicach budynkami. Wszystko dlatego, że opłatę za dowód trzeba wnieść w kasie, która mieści się w głównej siedzibie Urzędu Miasta.

Moja 80-letnia mama była ostatnio zmuszona załatwić formalności związane z wymianą dowodu osobistego – opowiada Piotr Włodarek z Ozorkowa. – Podwiozłem ją do wydziału spraw obywatelskich przy ul. Listopadowej, z trudem weszła po schodach, a nie ma tu udogodnień dla ludzi starszych czy niepełnosprawnych, po czym okazało się, że na miejscu może tylko pobrać druk wniosku. Opłatę musi uiścić w kasie urzędu, znajdującej się w innym budynku, przy ulicy Wigury. Przejście tam zajęło mamie kwadrans, bo na chodnikach leżała śniegowa breja. Kasa jest na ostatnim piętrze, w samym końcu korytarza, aby tam dotrzeć, mama musiała pokonać kilkadziesiąt bardzo stromych schodów. Czy ktoś w tym urzędzie myśli o wygodzie interesantów, o ich czasie i być może problemach z bieganiem po schodach?

Z wyjaśnień, jakie uzyskaliśmy w ozorkowskim magistracie, wynika, że do niedawna w budynku przy ul. Listopadowej można było kupić znaczki skarbowe potrzebne jako dowód opłacenia spraw urzędowych.

Od kiedy jednak znaczki zostały wycofane z obrotu (to decyzja Ministerstwa Finansów), opłaty trzeba wnosić gotówką.
To jest możliwe tylko w kasie, a ta mieści się w głównym budynku.

Postaram się zająć tą sprawą i znaleźć takie rozwiązanie, żeby petenci nie musieli chodzić pomiędzy różnymi budynkami – obiecuje przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki.

BLIŻEJ CIEBIE 2007-02-03
TEKST : (JAZ)

Reklama