Reklama

Piłkarski sezon w Ozorkowie rozpocznie się 15 sierpnia prawdziwym sportowym świętem.
Pierwsze w 190 letniej historii miasta piłkarskie Derby Ozorkowa odbędą się w ramach Pierwszej Rundy Pucharu Polski na terenie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Teoretycznie, to czy dojedzie to spotkania dwóch ozorkowskich Klubów piłkarskich uzależnione było od rezultatu jaki w rundzie wstępnej osiągnie debiutujący w rozgrywkach Kotan Ozorków.
Warunkiem było wyeliminowanie innego debiutatnta w rozgrywkach prowadzonych przez ŁZPN – Huragana Swędów, w spotkaniu wyznaczonym na 6 sierpnia 2006. Mecz jednak się nie odbędzie, gdyż Zarząd Huragana nadesłał do ŁZPN komunikat, iż z powodu problemów organizacyjnych nie przystąpi do tego spotkania. W tej sytuacji wojewódzka centrala piłkarska zmuszona jest do zweryfikowania wyniku konfrontacji jako walkower dla zespołu z Ozorkowa.

Zgodnie z tradycją meczów pucharowych gospodarzem spotkania jest zespół występujący w niższej klasie rozgrywkowej, zatem rywalizacja powinna odbyć się na boisku w Lasku Miejskim, które jest placem gry zespołu Kotan Ozorków. Jednakże KS Tur Ozorków napewno podejmie wszelkie strania aby zawody zostały rozegrane na Stadionie Miejskim przy Łęczyckiej.
W tym dniu, wolnym od pracy z okazji kościelnego Święta Wniebowzięcia NMP na stadionie powinni pojawić się wszyscy sympatycy sportu w Ozorkowie. To będzie historyczny mecz, o którym będzie się mówić jeszcze długo po rozpoczęciu rozgrywek ligowych…

WTOREK 15 SIERPNIA 2006 GODZ. 16.30
PUCHAR POLSKI ŁZPN – I runda
Klub Piłkarski KOTAN OZORKÓW – Klub Sportowy TUR OZORKÓW

Arek Lewandowski

Reklama