Reklama
Strona główna Sport Piłka nożna

Piłkarskie derby Ozorkowa!

57

Piłkarski sezon w Ozorkowie rozpocznie się 15 sierpnia prawdziwym sportowym świętem.
Pierwsze w 190 letniej historii miasta piłkarskie Ozorkowa odbędą się w ramach Pierwszej Rundy Pucharu Polski na terenie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Teoretycznie, to czy dojedzie to spotkania dwóch ozorkowskich Klubów piłkarskich uzależnione było od rezultatu jaki w rundzie wstępnej ągnie debiutujący w rozgrywkach Ozorków.
Warunkiem było wyeliminowanie innego debiutatnta w rozgrywkach prowadzonych przez ŁZPN – Huragana Swędów, w spotkaniu wyznaczonym na 6 sierpnia 2006. jednak się nie odbędzie, gdyż Zarząd Huragana nadesłał do ŁZPN komunikat, iż z powodu problemów organizacyjnych nie przystąpi do tego spotkania. W tej sytuacji wojewódzka centrala piłkarska zmuszona jest do zweryfikowania wyniku konfrontacji jako walkower dla zespołu z Ozorkowa.

Zgodnie z tradycją meczów pucharowych gospodarzem spotkania jest występujący w niższej klasie rozgrywkowej, zatem rywalizacja powinna odbyć się na boisku w Lasku Miejskim, które jest placem gry zespołu Kotan Ozorków. Jednakże KS Tur Ozorków napewno podejmie wszelkie strania aby zostały rozegrane na Stadionie Miejskim przy Łęczyckiej.
W tym dniu, wolnym od pracy z okazji kościelnego Święta Wniebowzięcia NMP na stadionie powinni pojawić się wszyscy sympatycy sportu w Ozorkowie. To będzie historyczny mecz, o którym będzie się mówić jeszcze długo po rozpoczęciu rozgrywek ligowych…

WTOREK 15 SIERPNIA 2006 GODZ. 16.30
PUCHAR POLSKI ŁZPN – I runda
Klub Piłkarski KOTAN OZORKÓW – Klub Sportowy TUR OZORKÓW

Arek Lewandowski

57 KOMENTARZE

 1. Dzięki szpiq, dobrze wiedzieć, że mamy już jednego sympatyka w OZO 🙂 Mam nadzieję, że w związku z tym będziesz na meczu i usiądziesz z nami w jednym sektorze albo przyłączysz się do młyna, bo bedzie w nim przynajmniej 60 osób!!! Kibice Kotana ubierają się na błękitno-biało!!! Trybuna od strony byłej fabryki. JESTEŚMY ZAWSZE TAM, GDZIE NASZ KOTANEK GRA… AEAO!!! KOTANEK GOL !!!

 2. Wynik tych derby jest dla nas zupełnie bez znaczenia ponieważ gdyż nasz regulamin nie przewiduje wypłat premii za zwycięstwo w meczu o Puchar Polski.

 3. Ludziska, mam pytanie, jak myślicie – co można zrobić by na ten mecz przyszło bardzo dużo ludzi ?!?!? Jest to w końcu dzień ustawowo wolny od pracy z powodu Kościelnego święta !!!!
  Macie jakiś pomysł oprócz rozwieszania plakatów?!??!

 4. trzeba zamknąć w tygodniu meczu kościoły…po drugie, trzeba obnizyć ceny biletów do 5 PLN…po trzecie, trzeba dodawać do każdego biletu Wiadomości Ozorkowskie za 20 groszy…

 5. na 100% nie będzie trzeba kupować biletu!!! To jakiś absurd na skale światową byłby !!!!
  Jako przedstawiciel KP KOTAN zapewniam, że wstęp na mecz BĘDZIE WOLNY !!!

 6. 😛 na plakatach wystarczy napisać że Derby Ozorkowa 😉 ludzie przyjdą z ciekawości 😛 albo napisać że Wisła kraków z ozorkowem gra 😛

 7. biletów nie będzie ponieważ gdyż jak wiadomo gospodarzem jest Kotan, a mecz na 100% odbędzie się na boisku w Lesie Miejskim Chili na tzw. Koziej Nodze :-). Jest to informacja bardzo pewna i dlatego właśnie dziś trenowaliśmy sparringując na identycznej nawierzchni w Rosanowie czyniąc przygotawania do tego arcyważnego spotkania derbowo-sparringowego.

 8. Przes Wajer powiedział, że jeżeli dojdzie do meczu derbowego to na pewno zostanie on rozegrany na stadionie!!! Ale widocznie mu się zmieniło 🙁
  W poniedziałek wszystko się roztrzygnie gdzie będzie mecz, bo Pan Wajer nie jest właścicielem stadionu tylko Miasto – dlatego decyzję o tym, czy Kotan będzie także korzystał ze stadionu zależy od niego i Dyrektora MOSiR’u. Powiem tyle, w gre wchodzi 380 krzesełek na stadion o wartości 13 000 zł, załatwione przez Monar za symboliczne 3600 zł.
  Za to m.in Kotan przez 4 lata będzie grał z reklamą ich producenta na koszulce. Jaki jest sens aby krzesełka były na stadionie, a kotan z reklamą na strojach grał w lesie?!?!?!

 9. a tu widzę, że na derby chodzą po 3600 i to utargowane z 13000…i dlaczego zamierzacie grać przez 4 lata w jednej koszulce?

 10. „dlatego właśnie dziś trenowaliśmy sparringując na identycznej nawierzchni” hehe 🙂 może będzie jakaś konferencja prasowa…

 11. Szpiq, przed meczem zgłoś się do mnie po Szal KOTAN’a, dostaniesz go w prezencie !!!
  A co do Gn4 – to nie napisałem, że przez 4 lata będziemy grali w jednych koszulkach – tylko że ogółem na strojach przez 4 lata będzie reklama firmy produkującej krzesełka. Nie wiem jak maturę z polskiego zdałeś – nie rozumiejąć czytanego tekstu?!?!? Widzę, że rozpoczyna się mała, psychologiczna wojna, więc ok, ja lubie takie wyzwania… a Gn4 mam pynako do Ciebie, jaki jest wasz herb klubowy bo chciałem trochę kolorowych plakatów przygotować?!?

 12. jakiś tam herb jest :-)…chyba byk czy jakiś tur :-)…albo żubr…nie wiem…jaka wojna psychologiczna? w B-klasie?…chciałem tylko zaakcentować, że nam zupełnie nie zależy na wyniku tego meczu…ot, zwykły trening strzelecki i tyle

 13. jak grałem w juniorach i przyjechali keidys chłopaki z ŁkS-u to nazwali stadion na Koziej Nodze „CZECZENIĄ”:P:P:P:P

 14. już poniedziałek zatem czas ostatecznie wyjaśnić – nie ma takiej mozliwości, aby inny klub niż TUR Ozorków korzystał ze stadionu przy ul. Łęczyckiej. No chyba, że w roli gości podczas zawodów sportowych. A co do meczu derbowego to zgodnie z regulaminem drużyna gości musi wyrazić zgodę na zmianę miejsca rozgrywania meczu. W tym meczu drużyną gości jest TUR.

 15. Slyszałem że w TUR ma zrobić swoją drugą drużyne która będzie występować w B-klasie ktos coś o tym wie ???

 16. Jak się dobrze przypatrzysz to zobaczysz na stronie ŁZPN, że np LZS Rosanów ma zespół zarówno w V lidze jak i w A-klasie, a doskonale wiemy iż Rosanów mial zespół rezerw w b-klasie i zajął miejsce trzecie od końca, a także pierwszy zespół spadł z V ligi. Tak więc drogi Emilu daruj sobie oglądanie strony ŁOZPN i nie interesuj się tą organizacją bo oni sami nie wiedzą o co chodzi. Spójrz sobie na sklad A-klasy gr.2, jest tam Victoria Rąbień, która przegrala tydzień temu baraż o A-klasę z Jordanowem 6-0.

 17. ale czytac potafi…ja tylko piszę o tym co wypisuje ŁOZPN na swojej stronie pajacu…i tam jest napisane, że Rosanów ma drużyny zarówno w V lidze jak i w A-klasie, to, że się utrzymał w V to jasne, wycofały się Wartkowice czy ktos tam i Rosanów zajął ich miejsce, nie rozumiem tylko awansu Rosanowa II do A-klasy skoro w zeszłym sezonie byli w koncówce klasy B…tu chodzi o absurdalność informacji na stronie ŁOZPN, a Rosanów to tylko przykład i darzę ten zespół szacunkiem i sympatią…

 18. pomotaliście mi w głowie…. A więc będzie drugi zespół czy nie ??? kapitan ??? Kto tu jest kapitanem i czego kapitanem 😀 ???

 19. jaki rosanów 2?? Jakie Ty masz IQ chyba ujemne. Rosanów jest przypadkowo wpisany w tabeli. Wystarczy spojrzeć na terminarz gdzie miejsce Rosanowa zajmuje Stal II Głowno

 20. wreszcie bucu jeden, że to co ja piszę ma na celu wskazać bałagan panujący w związku piłkarskim w Łodzi i w całej Polsce i żeby Emil nie sugerował się informacjami ze strony ŁOZPN, ale nieee, ale nieee…nie dociera, bo jak ma dotrzeć do zapijaczonego łba

 21. A jednak się nie myliłem… Nie bedzie drugiej drużyny… a może ktoś wie dlaczego ??? przecierz TUR ma sporo zawodników ??? A i jeszcze jedno jak się nazywa ten nowy bramkarz ???

 22. Naprawde jesteś obeznany… a mam jeszcze takie malutkie pytanko Jakub Wymysłowski ma szanse załapanie się do pierwszego składu ???

 23. Przeglądając stare newsy piszesz w komentarzach o sprzedawaniu meczu bzury… i o tym komu dawali kase frtiemu czy Waliszewskiemu… jest tam taki kawałek…chę cie zapytać skąd o tym wiesz… w smie to jest głupie pytanie… Bo każdy o tym wie ale wtedy wydaje mi się że jeszcze wszyscy tego nie wiedzieli a więc????

 24. z Waliszewskim i Forteckim w jednej drużynie…w starych newsach ( „stare newsy”-dobre hihi ) wspominałem jedynie stare czasy…nieco starsze 🙂

 25. Bez drugiej drużyny Turu, ucieknie z drużyny dużo zawodników , którzy zafundowali nam awans do A-klasy. Z około trzydziesto osobowej kadry będzie grało około 15-16 zawodników , około 10-12 nie złapie się nawet na ławke i będą musieli odejść. A niezapominajmy , że niedługo juniorzy przejdą do seniorów. Wielka szkoda , że znowu zawodnicy muszą czuć sie oszukani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version