Reklama
Strona główna Sport Piłka nożna

KOTAN Ozorków

9

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej pod nazwą Klub Sportowy „Kotan” Ozorków zostało założone 1 czerwca 2006 roku przez pracowników, absolwentów programu terapeutycznego oraz pensjonariuszy Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego w Łodzi.
Od kliku lat w łódzkim Ośrodku Monaru przy Tuszyńskiej 106 piłka nożna była królową sportów uprawianych przez pacjentów. Przez tą placówkę, w jej kilkunastoletniej historii przewinęło się wiele osób, które zanim sięgnęło po narkotyki, uprawiały sport – często na wysokim ligowym poziomie. Wielu z nich podczas pobytu w Ośrodku, w planie terapii uwzględniało powrót do wyczynowego uprawiania sportu, a w konsekwencji wznawiało treningi w klubach sportowych miasta Łodzi. Poza tym piłkarski zespół łódzkiego Monaru był bardzo często zapraszany na turnieje organizowane przez inne ośrodki w całej Polsce, gdzie przeważnie zajmował czołowe miejsca. Intensywny rozwój sportowy podopiecznych placówki rozpoczął się wraz z pojawieniem w kadrze merytorycznej Adama Rosiaka, wychowanka olsztyńskiego Stomilu. Treningi piłkarskie stały się wówczas jednym z głównych elementów codziennego życia pacjentów.

W roku 2004, po trzyletniej nieobecności, do Łodzi wrócił Arek Lewandowski, który od razu nawiązał współpracę z Klubem Piłkarskim Victoria Łódź.

Kiedy jako ośrodek rozpoczynaliśmy piłkarską koalicję z Victorią, klub był prawie na dnie, zajmując z 8 punktami w sezonie 2003/2004 przedostatnie miejsce w tabeli grupy 1 Klasy B.
Wystarczyło uzupełnić skład ,,monarowską” ekipą i następny sezon Victoria kończy z 31 punktami ex aequo z Sazanem Pęczniew na 4 miejscu, a przed kolejnym sezonem Victoria zaczyna być wymieniana jako jeden z głównych kandydatów do awansu.
Współpraca jednak dobiega końca w wyniku sprzecznych interesów Klubu i Ośrodka.

W roku 2005 dostajemy od Marka Dobrowolskiego – Kierownika Ośrodka Pomocy Wzajemnie Potrzebni -MARKOT propozycję otwarcia filii placówki w Ozorkowie. Nie wahamy się ani chwili, gdyż zainteresowanych terapią młodych ludzi jest coraz więcej, a miejsca w naszym domu na Tuszyńskiej robi się coraz mniej.

Planowane otwarcie filii w Ozorkowie niesie ze sobą wiele nowych pomysłów, a jednym z nich jest zrealizowanie jednego z marzeń Piotra Adamiaka o sportowym profilu Tuszyńskiej. Kiedy remonty w naszej części ozorkowskiego domu dobiegają końca, po namowach Arka zapada decyzja o rozpoczęciu przygotowań do założenia własnego klubu piłkarskiego, w którym grać będą osoby związane z ośrodkami w województwie łódzkim.

Klubowi nadajemy nazwę KOTAN chcąc w ten sposób oddać cześć znakomitemu człowiekowi, naszemu przyjacielowi, współzałożycielowi i wieloletniemu liderowi Stowarzyszenia Monar – Markowi Kotańskiemu.
Jego wizerunek w herbie klubowym zaprojektowanym przez Panią Elżbietę Klemencką przypominać ma nam o wartościach, których uczył nas swoim życiem i działalnością Marek, a które pozwalają nam dzisiaj cieszyć się życiem w trzeźwości.
Następnie Klub rejestrujemy w zgierskim Starostwie Powiatowym oraz zostajemy członkami Polskiego Związku Piłki Nożnej, daje nam prawo brania udziału w rozgrywkach ligowych i pucharowych organizowanych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Na koniec lipca chętnych do gry w Kotanie jest prawie trzydziestu. Przygotowania do debiutu w rozgrywkach Pucharu Polski oraz VII lidze (Klasa B) rozpoczynamy jednak z powodu okresu wakacyjno-urlopowego w nieco okrojonym składzie pod okiem grającego Trenera Damiana Gurdziela.

PREZES K.P. „KOTAN” OZORKÓW
Arkadiusz Lewandowski

9 KOMENTARZE

  1. Chcialbym sie spytac czy istnieje mozliwosc grania w tym zespole ludzią nie związanym w zaden sposób z Kotanem…??

  2. Jesteśmy otwarci na grę mieszkańców Ozorkowa w Klubie Piłkarskim KOTAN, jednakrze obecnie zespół trenuje w Łodzi. Od 11 sierpnia treningi będą się odbywały w Ozorkowie, na boisku przy ul. Leśnej.
    Zależny nam aby osoby spoza Monaru, które zechcą trenować i grać w Kotanie solidaryzowały się z misją Stowarzyszenia Monar, a co za tym idzie były wolne od narkotyków, nałogowego spożywania alkoholu oraz nie paliły papierosów bezpośrednio przed, w czasie i zaraz po treningu. Wiadomości szczegółowe pojawią się na stronie klubu, która uruchomiona zostanie 1 sierpnia pod adresem http://WWW.KOTAN.PL

  3. mysle że każdy kto gra w KOTAN-ie nie powinien brać narkotyków i palić wogóle papierosów, to był by warunek grania w tym zespole. No i może dla wielu była by to jakaś motywacja 🙂

  4. strona była, ale trudno jest stawiać strone na darmowych gównianych serwerach…w dodatku bez zabezpieczeń gdzie co chwila są ataki na baze danych…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version