Reklama

Najlepszą szkołą w powiecie zgierskim pod względem zdawalności matur okazało się im. Stanisława Staszica w Zgierzu. W zgierskim „Staszicu” maturę zdało z powodzeniem ponad 96 proc. abiturientów (przez egzaminy maturalne nie udało się przebrnąć zaledwie 7 uczniom).
Na drugim miejscu znalazło się w Głownie, gdzie maturę zdało ponad 94 proc. uczniów, natomiast w I LO im. S. w Ozorkowie – 88 proc. przystępujących do egzaminu. Niewiele mniejszą, prawie 85-procentową zdawalością może pochwalić się im. M. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim.

Spośród 1005 uczniów zdających maturę w powiecie zgierskim najlepszy okazał się Bartosz Rzeźnik z w Głownie.
Na kolejnych miejscach znaleźli się: Edyta Krukowska z im. S. w Ozorkowie, Aleksandra Jurek z LO im. S. Staszica w Zgierzu, Rafał Kucner z w Aleksandrowie Łódzkim, Agnieszka Żaczek z Liceum Profilowanego w Głownie, Michalina Pacek z Technikum w Bratoszewicach, Kinga Michalczewska z Liceum Profilowanego w Ozorkowie, Tomasz Więckowski z Technikum nr 1 im. J. Cezaka w Zgierzu, Sebastian Czeremski z II Liceum Profilowanego im. Jana Pawła II w Zgierzu oraz Aneta Drożdżyńska z im. M. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim.

W tym tygodniu najlepsi maturzyści, ich rodzice i wychowawcy spotkali się w zgierskim starostwie. Były dyplomy, nagrody i gratulacje.
Na zakończenie spotkania tegoroczni abiturienci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia w gabinecie starosty Grzegorza Leśniewicza. Jak sami przyznają, była to mała przymiarka do przyszłej kariery.

Źródło: Express Ilustrowany, (DJ)
Data publikacji: 15.07.2006

Reklama