Reklama

13 lipca 2006 to dzień, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Ozorkowa. W czwartkowe popołudnie na Stadionie Miejskim pojawiło się około 700 osób aby uczestniczyć we wspaniałym pikniku z okazji odbywającej się w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim oraz Ozorkowie – XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Nożnej. O godz. 16.30 na wyremontowanego Stadionu Miejskiego w Ozorkowie wybiegły byłe Gwiazdy łódzkich klubów piłkarskich oraz narodowej reprezentacji. W zespole Gwiazd nie zabrakło akcentu Ozorkowskiego za sprawą obecności w bramce legendarnego Wiesława Surlita, który swoją sportową karierę kończył 17 lat temu w nieistniejącej już dzisiaj sekcji piłkarskiej Ozorkowskiej Bzury, a najlepsze lata jako zawodnik przeżywał z łódzkim Widzewem.

Oprócz Surlita w zespole gości zagrały takie legendy polskiej piłki jak Tomasz Lenart, Witold Bendkowski, Marek Dziuba czy Sławomir Majak. Ten ostatni mimo przejścia na piłkarską emeryturę zachwycał swoją grą obserwujących to spotkanie kibiców, a wśród nich Pana Burmistrza Ozorkowa Piotra Gizińskiego, Prezesa ŁZPN Edwarda Potoka, trenera koordynatora ŁZPN Ryszarda Polaka, Przewodniczącego Rady Trenerów ŁZPN Czesława Fudalej oraz wielu innych znakomitych gości. Przeciwnikami gwiazd byli piłkarze miejscowego Klubu Sportowego TUR, którzy są w trakcie przygotowań do kolejnego ciężkiego sezonu, tym razem w Klasie A.

Mecz rozpoczął się kuriozalną bramką strzeloną przez piłkarzy z Ozorkowa po nieporozumieniu obrońców i bramkarza zespołu Gwiazd. Ta bramka podziałała na emerytowane gwiazdy niczym ,,płachta na byka” i momentalnie zabrali się do odrabiania strat. Do przerwy udało się im tylko zremisować. W drugiej połowie piłkarzy KS TUR zastąpili ozorkowscy Oldboye. Mimo świetnych okazji zespołu który dopiero pojawił się na boisku do objęcia prowadzenia które między innymi dwukrotnie miał Prezes KS TUR Przemysław Wajer, reprezentacji Ozorkowa nie udało się zdobyć bramkowej przewagi. Dwie bramki strzelili za to goście, a przed ich utratą nie ustrzegł zespołu gospodarzy nawet ofiarnie grający w obronie dyrektor MOSiR\’u Bogdan Osiński.

Spotkanie po 60 minutach gry zakończyło się zwycięstwem zespołu Gwiazd 3:1. Po meczu był grill, zimne a przy nim okazja do rozmów na temat dalszego rozwoju systemu szkolenia młodzieży w Ozorkowie oraz o kolejnych etapach rozbudowy Stadionu Miejskiego w naszym mieście.

Arek Lewandowski

Reklama