Reklama

W najbliższą sobotę rozpocznie się druga, pucharowa faza rywalizacji w I lidze mężczyzn. O utrzymanie zagrają GTPS Gorzów Wlkp., Zawkrze Mława, Olimpia Sulęcin i Bzura Ozorków. Dwie z tych drużyn spadną do II ligi. Z ligą pożegnali się definitywnie Górnik Radlin i MOW Orzeł Międzyrzecz. Sezon zakończyły także ekipy z miejsc 5.-8.: Avia Świdnik, Skra II Bełchatów, Pronar OSiR Hajnówka oraz BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała. Pozostałe zespoły czekają teraz najważniejsze mecze w sezonie.

W związku z zapowiedzianą redukcją pierwszej ligi do 12 drużyn, z klasą tą pożegnają się wiosną aż cztery ekipy. Oprócz radlinian i międzyrzeczan, ten smutny los spotka również przegranych z dwóch barażowych par: GTPS – Zawkrze AZS UWM Mława oraz Olimpia – Bzura Ozorków. Zespoły będą walczyły do dwóch zwycięstw. Zaczną 25 marca na boisku „silniejszych” (czyli gorzowian i sulęcinian), 29 zagrają w halach „słabszych” (czyli mławian i ozorkowian), a w przypadku konieczności rozegrania trzecich pojedynków znów spotkają się w Gorzowie i Sulęcinie.

Cały czas było nam obojętne, z kim zmierzymy się w barażach – twierdzi trener GTPS Andrzej Stanulewicz. – Ważna jest tylko nasza forma, a nie szyld rywala.

A my woleliśmy trafić na zdecydowanie słabszą w rewanżowej rundzie Bzurę – przyznał szkoleniowiec Olimpii Stanisław Szablewski. – Los nam sprzyjał, bo nawet mimo porażki w ostatnim meczu z międzyrzeczanami osiągnęliśmy zamierzony cel.

Zwycięzcy baraży o utrzymanie zagrają jeszcze między sobą (także do dwóch zwycięstw) o dziewiątą lokatę. Terminy tych spotkań to kolejno: 5, 8 i 12 kwietnia. Gospodarzem pierwszego i trzeciego meczu będzie drużyna, wyżej sklasyfikowana na mecie zasadniczego sezonu.

Źródło: siatka.org

Reklama