Reklama

W kilkunastu niecodziennych konkurencjach zmierzyły się w sobotę reprezentacje gmin i miast powiatu zgierskiego podczas turnieju, jaki odbył się w Ozorkowie.

Samorządowcy ścigali się z jajkiem na łyżce, rzucali beretem, wiązali krawaty na czas, celowali do tarczy, mieli też za zadanie przeciąć przy pomocy piły kloc drewna. Na scenie występowały zespoły artystyczne z poszczególnych gmin. Ich program także był oceniany przez jury.

W sobotnim turnieju najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Głowna i to miasto otrzymało puchar z rąk wicestarosty zgierskiego Janusza Rajtara. Drugie miejsce zajęła gmina Ozorków, trzecie – miasto Ozorków.

Turniej zgromadził kilkuset widzów. Publiczność nie narzekała na brak atrakcji, bo poza obserwowaniem zmagań miast i gmin można było wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych przez organizatorów. Odważni mogli zdobyć cenne nagrody za pochwalenie się wiedzą o swojej miejscowości, czy tak słodkie zmagania, jak jedzenie pączków na czas. Wieczorem na scenie odbył się Maryl Show, czyli recital piosenek Maryli Rodowicz.

Źródło : Express Ilustrowany, (jaz)
Data publikacji: 3.10.2005

Reklama