Reklama

Ozorków to kolejne miasto w powiecie zgierskim, w którym samorząd zdecydował się na rewitalizację centralnego placu. Na przyszły rok zaplanowano na to 500 tys. zł.
Zdjęcia Placu JP II w OzoGalerii W pierwszym etapie mamy zamiar uregulować sprawy związane z kanalizacją. Jest tu ostatni w mieście odcinek kanalizacji ogólnospławnej. Powstaną dwie odrębne: deszczowa i sanitarna. Dzięki temu deszczówka nie będzie trafiała do oczyszczalni wraz ze ściekami – mówi burmistrz Piotr Giziński. – Później na placu położymy kostkę. W kolejnych latach będziemy chcieli wyremontować kamienice lub choćby odświeżyć ich elewacje. Do miasta należy jednak tylko część budynków.

Samorządy dwóch innych miast powiatu zaczęły przygotowania do rewitalizacji swoich głównych placów. Na zgierskim Starym Rynku zdecydowano się na odwrotną kolejność niż w Ozorkowie. Tam odnowiono część kamienic, a wymiana nawierzchni nastąpi w przyszłym roku. Z kolei w Aleksandrowie opracowano na razie koncepcję rewitalizacji placu Kościuszki.

Źródło : Dziennik Łódzki, (mał)
Data publikacji: 08.11.2004

Reklama