Strona główna Pozostałe aktualności Rośnie poparcie dla pikiety

Rośnie poparcie dla pikiety

4

Już ponad 1000 osób złożyło podpisy pod petycja w sprawie zwiększenia liczby karetek pogotowia ratunkowego w Ozorkowie. Protest w tej sprawie odbędzie się przed tutejszym Urzędem Miejskim, w piątek 24 bm. o godz. 10:30. Organizatorem pikiety jest grupa młodych ludzi zbulwersowanych wydarzeniem, które miało miejsce w tym mieście na początku wakacji.
W kamienicy znajdującej się w pobliżu stacji pogotowia zasłabł mężczyzna. Karetka przyjechała do niego dopiero po godzinie i trzykrotnym ponagleniu przez zgłaszających. Trzy dni później mężczyzna zmarł w szpitalu.

To skandal! – mówi 21-letni Michał Woźniak, organizator protestu. – Gdzieś tam na świecie obrońcy praw zwierząt protestują przeciwko złemu traktowaniu gęsi poprzez ich nadmierne tuczenie. Tymczasem u nas umierają ludzie, bo na 20-tysięczne miasto i 7-tysięczną gminę jest tylko jedna karetka.

Michał wraz z przyjaciółmi od tygodnia agitują ozorkowian do poparcia pikiety. Rozdają ulotki pod kościołami, na targowisku, w barach i restauracjach odwiedzanych przez młodzież. Wierzą, że akcja się powiedzie i w pikiecie pod urzędem weźmie udział kilkaset osób.

Źródło : Express Ilustrowany, (DJ)
Data publikacji: 11.09.2004