Reklama

Trwa budowa centralnej sortowni firmy Masterlink Express. Inwestycja realizowana jest w podzgierskim Lućmierzu, a zakończenie pierwszego etapu zaplanowano na lipiec.

Decyzję o budowie nowoczesnej sortowni centralnej podjęliśmy ze względu na ciągły wzrost ilości przesyłek i w oparciu o przyszłą strategię firmy – mówi Olga Kozierowska PR Manager w Masterink Express. Centralna sortownia Masterlink będzie się znajdowała na polach lućmierskich pod Zgierzem – w geograficznym centrum Polski.

Docelowo zaplanowano budowę magazynu o powierzchni 6000 m2 i około 600 m2 powierzchni biurowej.
Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje budowę 3000 m2 powierzchni magazynowej, 36 doków załadunkowych i rozładunkowych wyposażonych w rampy hydrauliczne. Zakończenie tego etapu planowane jest w lipcu.

Przez najbliższe dwa lata będziemy kontynuowali pracę w oparciu o system wstępnego sortowania w oddziałach, inwestycja w automatyczną sortownię nie jest bowiem zasadna ze względu na ilość i rodzaj obecnie przywożonych przesyłek – informuje Mirosław Leszczyński, dyrektor Operacyjny Masterlink Express – Natomiast w momencie gdy osiągniemy ilość przesyłek w sieci na poziomie około 50.000 dziennie i około 35.000 przesyłek przechodzących przez hub, zaczniemy rozważać inwestycję w automatyczne urządzenia. Docelowy obiekt sortowni jest przygotowany na tego typu zmiany.

Teren, na którym znajdować się będzie centralna sortownia, znajdujący się obok dzielnicy Proboszczewice, jest tak przygotowany i uzbrojony aby po zakończeniu ostatniej fazy budowy nie pojawiły się kłopoty natury komunikacyjnej oraz aby ewentualna zmiana systemów przewozów z naczep na system tzw. Swap bodies odbywała się bez żadnych zakłóceń.
Standard warunków pracy z pewnością będzie na wyższym poziomie niż dotychczas. W pełni wyposażone będą też wszystkie pomieszczenia socjalne.

Docelowo w sortowni będzie pracowało 85 osób, dziś zatrudniamy ponad 40 zatem praktycznie podwoi się ilość miejsc pracy. Z tego też względu nasza firma stała się bardzo atrakcyjnym pracodawcą w regionie centralnym – dodaje Mirosław Leszczyński.

Z uwagi na położenie obiektu można założyć, że większość pracowników to będą zgierzanie.

Reklama