Reklama

W parku 3-Maja w Łodzi odbyły się finały wojewódzkie indywidualnych biegów przełajowych w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało ponad 800 zawodników reprezentujących wszystkie powiaty województwa łódzkiego oraz dzielnice Łodzi. Dobrze zaprezentowali się biegacze naszego powiatu. W kategorii szkół podstawowych w klasyfikacji dziewcząt nasz powiat zajął II miejsce uzyskując 32 pkt., przegrywając tylko trzema punktami z Rawą Mazowiecką. Chłopcy zajęli VI miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadła Ewelina Nowak z SP1 z Aleksandrowa zajmując 4 miejsce, jedyna zgierzanka Zuzanna Gąsieniec /SP3/ ukończyła bieg na 31 miejscu.

W rywalizacji Gimnazjady dziewczęta zdobywając 20 pkt zostały sklasyfikowane na 7 pozycji. W biegu tym wystartowały dwie uczennice Gimnazjum nr 2 w Zgierzu, Dorota Dorycka zajęła 35, a Ola Kwieciniewska 36 miejsce. Dziewczęta trochę spóźniły start i później było im trudno przecisnąć się do przodu. W biegu tym wystartowało ponad 120 zawodniczek. Wśród chłopców został sklasyfikowany na 8 pozycji.

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych najlepiej z zawodników zgierskich zaprezentowała się Magdalena Skonieczka /SLO im. Traugutta/, która będąc od początku w czołówce biegu, ostatecznie zajęła wysokie 8 miejsce. Druga zawodniczka ze Zgierza Joanna Walczak /ZS nr 1/ zajęła 35 miejsce. dziewcząt zajął wysokie IV miejsce, a chłopcy sklasyfikowani zostali na pozycji 11.

Podczas zawodów odbyło się podsumowanie współzawodnictwa powiatowego w roku szkolnym 2002/2003. Wśród wyróżnionych znalazł się powiat zgierski, który w klasyfikacji generalnej zajął znakomite III miejsce, zdobywając łącznie 651 pkt. ustępując jedynie reprezentacji Tomaszowa Mazowieckiego i Bełchatowa. Bardzo dobrze wypadliśmy w Gimnazjadzie, gdzie zajęliśmy II miejsce tuż za Bełchatowem tracąc do zwycięzcy tylko 15 punktów. W kategorii szkół podstawowych zajęliśmy V miejsce, a w Licealiadzie sklasyfikowano nas na miejscu IX.

Ogólnie nasz powiat został uhonorowany dwoma pucharami za miejsca w pierwszej szóstce i indywidualnym wyróżnieniem dla Gimnazjum nr 3 z Ozorkowa za III miejsce w kraju w piłce siatkowej chłopców. Tak wysoka pozycja powiatu zgierskiego to zasługa piłkarek ręcznych ze Zgierza, lekkoatletów z Aleksandrowa, koszykarzy z Głowna, siatkarzy z Ozorkowa oraz wielu innych naszych młodych sportowców.

Reklama