Reklama

W miniony weekend pożegnaliśmy lato.
Zgierzanie spotkali się na święcie ul. Długiej.
[link=http://www.galeria.ozorkow.net/categories.php?cat_id=35]Zobacz zdjęcia ze Święta ul. Długiej[/link] Piątek – wielki finał „Rynek Show”
Wakacyjny konkurs muzyczny „karaoke” na płycie „Starego Rynku” zorganizowany przez ogródki piwne („Piwnica”, „Starówka”, „Trio” + kafejka internetowa „Gdziekolwiek”) i UMZ – rozstrzygnięty!
Finaliści kolejnych edycji przybyli na Rynek w komplecie i zaśpiewali jeszcze raz dla wszystkich swoich fanów.
Ich występy oceniało profesjonalne jury, nagrodą w konkursie były statuetki Jeży ze Zgierza. I tak dwa pierwsze miejsca zdobyli: Adrian Sujecki (Łódź) i Janusz Żywociński (Zgierz), miejsce drugie: Krzysztof Kwiatkowski 19-latek ze Zgierza.
Można śmiało powiedzieć, że cała finałowa ósemka zasłużyła na zaszczytny tytuł „Zgierskiego Amatora Sceny”.
Gratulacje dla wszystkich, którzy występowali na Rynku -wokalistów, opowiadaczy i poety – Andrzeja Brzozowskiego.

Sobota – Długa się rozkręca… temperatura rośnie
W sobotę, wczesnym popołudniem na Długiej można było pojeździć konno albo na karuzeli, można było zjeść chleb ze smalcem albo ciasto drożdżowe, na którymś z licznych stoisk… a trzeba było wejść do „Luny”, by wziąć udział w Fotomaratonie zatytułowanym „Kalendarz tysiąca uśmiechów, czyli zgierzanie w obiektywie”.
Zrobiono ponad 500 zdjęć. Organizatorami fotomaratonu byli: UMZ, Zakład Elektroniki Fotograficznej „Marko – Flash” (ukłony dla fotografa – Łukasza Sobieralskiego) oraz Galeria Zdjęcia (ul. Aleksandrowska 7).
Natychmiastowe efekty dawała zręczna praca pań z salonu fryzjerskiego „Hair and Hand” (salon urody Danuty Luźniakowskiej i Lidii Chudobińskiej), zorganizowany przez nie pokaz fryzur zainteresował nie tylko zgierzanki, ale także panów… Może sprawiła to uroda modelek, a może prawdziwie niekonwencjonalne „cuda”, które panie miały na głowach…w każdym razie było na co popatrzeć.
Pod sceną główną też nie zabrakło atrakcji – dzieciaki mogły dać upust swym twórczym energiom i wziąć udział w konkursie plastycznym „Rysowanie, malowanie – wakacyjne wspominanie”. Imprezę organizował zgierski MOK i Stowarzyszenie Artystów „Młyn”.
A wszyscy rządni emocji sportowych kibicowali drużynom biorącym udział w I Otwartych Mistrzostwach Zgierza w Przeciąganiu Liny (organizator: Zgierska Kuźnia Piwna). Wśród sześciu startujących drużyn najlepszy okazał się zespół firmy „Lemar”.
Wreszcie ulica Długa się „roztańczyła”, a zespoły z SDK „Sem” dawały dobry przykład i rozgrzewały atmosferę-wystąpiły: dziecięcy zespół tańca towarzyskiego, grupa taneczna Pik-Pok i zespół K2.
Apogeum prawdziwie morderczego tempa osiągnęły dziewczyny z klubu fitness Top Fit, które przygotowały pokaz stepu. Kondycja godna pozazdroszczenia!
Na zakończenie sobotniego wieczoru – prawdziwa nowość-zgierski hip-hop – trio: Matzz, Żaku i DJ Scream. Młoda publiczność – zachwycona.

Niedziela – podniebne loty… i hymn nadziei
Zdecydowanie niedziela służy spacerom, tego dnia na Długiej było naprawdę ludnie.
Organizatorem występów na scenie głównej był Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, imprezę sponsorowali: Łódzki Zakład Energetyczny S.A. i Bank Spółdzielczy w Zgierzu.
Wystąpili: Kapela „Zgierzaki” wraz z zespołem „Wrzos”, finaliści konkursu „Zgierski Amator Sceny”, „Kapela Jankiela” i Witek Świątczak z zespołem.
Wielu zgierzan zrezygnowało jednak z doznań artystycznych na rzecz „silnych wrażeń”, które gwarantuje skok na bungee.
Pierwszym śmiałkiem, który zdecydował się na skok był wiceprezydent Krzysztof Kwiatkowski, tuż za nim „leciał” zastępca skarbnika miasta Marcin Granosik. Obaj panowie kilkanaście dni temu obiecali, że jeśli uda im się wynegocjować z Agencją Mienia Wojskowego obniżenie należności za nieruchomości powyżej miliona złotych skoczą na bungee. Obietnicy dotrzymali.
W sumie zgierzanie oddali w niedzielne popołudnie 73 skokiz wysokości 45 m. Wszyscy zgadzali się, że wrażenia są niesamowite i warte nawet dużych pieniędzy. Najmłodszą osobą, która odważyła się na ten skok była 13-letnia Paula Libiszewska.
W kulminacyjnym momencie letniego święta ok. godz. 18.30 prezydent Zgierza – Karol Maśliński i jego zastępca Krzysztof Kwiatkowski zapowiedzieli zespół IRA. Cały Zgierz śpiewał z Arturem Gadowskim: „Nie ma nikt takiej nadziei jak ja…”.

Watro wspomnieć, że nie tylko zgierzanie znakomicie bawili się na Długiej. Licznie odwiedzili nas również mieszkańcy Łodzi. – Podczas ostatnich dwóch weekendów bawiłem się w Zgierzu. Tydzień temu na „Strong Man”, dziś na ulicy Długiej. Świetne imprezy. Dobrze, że z Łodzi do Zgierza jest tak blisko – owiedział nam Piotr Kamiński z Łodzi.

[link=http://www.galeria.ozorkow.net/categories.php?cat_id=35]Zobacz zdjęcia ze Święta ul. Długiej[/link]

Tekst i foto: ITZ

Reklama