Reklama

W niedzielę, 15 października, odbył się koncert finałowy 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem na scenie pojawili się śpiewacy i instrumentaliści, którzy zaprezentowali się w przepięknym, barwnym programie zat. „Najpiękniejsze melodie Wiednia”.

Ten przepiękny program w wykonaniu artystów najznamienitszych polskich scen muzycznych: Agnieszki Gabrysiak /sopran/, Emilii Klimczak /sopran/, Anny Kutkowskiej – Kass /sopran koloraturowy/, Dariusza Pietrzykowskiego /tenor/, Dominiki Sznajder-Janczewskiej /skrzypce/, Roberta Stefańskiego /klarnet/ oraz Marcina Wernera/fortepian/, okraszony komentarzem przygotowanym przez Joannę Pietranek – Kulis, zachwycił ozorkowską publiczność. Blisko dwugodzinny występ zakończył się owacjami na stojąco. Nie zabrakło też bisów.

Publiczność usłyszała znane i lubiane „przeboje”, włączając się także we wspólny śpiew. Artyści wykonali między innym takie utwory jak „Wielka sława to żart”, „Bo w Barcelonie”, „Co się dzieje, oszaleje” czy „Brunetki, blondynki”. Nie zabrakło też wirtuozerskich popisów instrumentalistów. Tu wrażenie zrobił zarówno „Czardasz” w wykonaniu skrzypaczki Dominiki Sznajder-Janczewskiej, jak i „Pozdrowienia dla Pana Straussa” z partią klarnecisty Roberta Stefańskiego, a to wszystko przy udziale wspaniałego pianisty Marcina Wernera.

Organizatorami wydarzenia jest: Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie oraz Parafia św. Józefa w Ozorkowie, w której odbyły się wszystkie wydarzenia festiwalowe. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha.

Sponsorem tegorocznej edycji Festiwalu są: Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie oraz Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Funkcję dyrektora artystycznego pełnił MARCIN SÓWKA

Serdeczne podziękowania dla wspaniałej ozorkowskiej Publiczności i wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji niniejszego wydarzenia.

Reklama