Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Listopadowa 6b, zaprasza 22 września 2023 r. o godz. 17.00 na premierowy pokaz filmu pt. „Władca”. Wstęp wolny.
Pomysłodawcą, producentem i reżyserem filmu jest Diana Schemmel, która pojawiła się w Ozorkowie w 2010 roku w związku z lekcjami szermierki pobieranymi u Włodzimierza Kierblewskiego i lekcjami jazdy konnej u Tomasza Kubiaka. Film stanowi kontynuację jej zainteresowań szeroko pojętą historią. Zdjęcia kręcone były w pięknych polskich zamkach i dworach, a także w ruinach zamku w Biesiekierach.
W filmie znajdują się również sceny kręcone w okolicach Ozorkowa (Modlna, Helenów, las w Sokolnikach). Producentka filmu zwróciła się do ludzi, którzy nie są w żaden sposób związani zawodowo z kinematografią. Dużą pomoc zyskał film dzięki Tomaszowi Kubiakowi, który udostępnił swoją stajnię i konie oraz zagrał jedną z ról.
Trzeba wspomnieć, że w produkcji wystąpiła znana grupa cygańska w Polsce i za granicą – Don Vasyl, a muzykę przygotowali m. in. absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi zrzeszeni w Orkiestrze Barokowej Alba Del Mondo. Zdjęcia wykonali operatorzy z Ozorkowa i Zgierza: Marcin Izydorczyk, Kamil Janas oraz Eryk Grabarczyk. Postprodukcją, montażem oraz udźwiękowieniem zajął się Piotr Kierblewski, który zagrał również rolę Tomasza. Jest to film przygodowy, trochę z gatunku płaszcza i szpady, gdzie tematem wiodącym jest miłość i zawiść.
MBP

Reklama