Reklama

Ozorków wraz z ośmioma samorządami z terenu województwa łódzkiego przystąpił do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) „Reymontowski” SP z o. o.
12 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Ozorkowie podpisano akt powołujący spółkę SIM KZN Reymontowski. Udziałowcami spółki zostały: Ozorków, Parzęczew, Szadek, Rzeczyca, Rokiciny, Poświętne, Żarnów, Piątek, Jeżów.
W imieniu burmistrza Jacka Sochy akt erekcyjny podpisał Sekretarz Miasta Mariusz Ostrowski.
Udział w wydarzeniu wzięli, poza samorządowcami, m. in. Minister Włodzimierz Tomaszewski i Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban.
Lokale, tworzone w ramach SIM, przeznaczone są dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej na zakup mieszkania, ale ich dochód pozwala na opłacanie czynszu. Miasto przekazuje teren pod budowę budynków, natomiast finansowanie budowy i utrzymania tych obiektów jest zadaniem spółek powstałych w ramach SIM.
Powołanie spółki umożliwi wybudowanie nowego bloku mieszkalnego w Ozorkowie na korzystnych warunkach Ozorków przeznaczy pod budowę nowego bloku mieszkalnego jedna z miejskich działem przy ul. Zgierskiej gdzie powstanie ponad 20 lokali. Zgodnie z przepisami najemcy będą mieli możliwość wykupu mieszkań na własność na preferencyjnych zasadach, natomiast wysokość czynszu w takim lokalu regulują przepisy.
SIMy otrzymują wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na budowę zasobu komunalnego.
Od 2021 r. powstały w Polsce 40 SIM-y, do których przystąpiło w sumie 400 samorządów; KZN prowadzi obecnie rozmowy o powołaniu kolejnych spółek z pozostałymi samorządami.Reklama