Przebudowa dróg w Gminie Parzęczew
Reklama

Marzenia się spełniają! Ruszyła największa w historii gminy przebudowa dróg.

Wczoraj Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Poddębice rozpoczęło prace przy korytowaniu drogi gminnej w miejscowościach Pustkowa Góra i Tkaczewska Góra. W kolejnych etapach położona zostanie podbudowa z kruszywa oraz dwie warstwy nawierzchni bitumicznej. Wykonane zostaną również pobocza z kruszywa o szerokości 0,75 m.
Inwestycja jest częścią projektu pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego na drogach gminnych nr 120276E, 120277E, 120289E wokół projektowanego zbiornika Tkaczewska Góra – etap I” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W ramach inwestycji przebudowane zostanie ok. 7 km dróg w miejscowościach Pustkowa Góra, Tkaczewska Góra, Sokola Góra i Nowomłyny.

Prace przygotowawcze do tej inwestycji rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj wybuduj, w związku z tym zakres prac wykonawcy jest całościowy, tj. obejmuje wykonanie projektu, prac przygotowawczych oraz wybudowanie dróg w ww. miejscowościach.

Materiał pozyskany z korytowania dróg w postaci żwiru i szlaki zostanie wykorzystany do poprawienia standardu dróg gruntowych na terenie gminy.
W trakcie rozstrzygania jest kolejny przetarg na przebudowę dróg przez wieś Florentynów, odcinek Orła – Duraj oraz Chociszew – Pustkowa Góra (za przejazdem kolejowym). Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie i rozpoczęcie inwestycji w drugim półroczu tego roku.

Jeszcze w kwietniu Starostwo Powiatowe w Zgierzu rozpocznie realizację inwestycji drogowej w Parzęczewie. Nowa nawierzchnia zostanie położona na drodze powiatowej od Ignacewa Podleśnego przez Parzęczew do miejscowości Borszyn wraz nowymi chodnikami na ulicy Mickiewicza i Łęczyckiej.

Reklama