Reklama

W lutym rozpoczęła się rozbiórka zniszczonej w pożarze kamienicy przy placu Jana Pawła II 3. Jeszcze w tym roku zostanie także rozebrany środkowy budynek pod numerem 2.
Rozbiórka prowadzona jest ręcznie ze względu na osłabioną konstrukcję i brak fundamentów. Właściciele obu kamienic otrzymali warunki zabudowy z Urzędu Miejskiego. Kamienica pod numerem 3 została wyłączona z rejestru zabytków, natomiast ta pod numerem 2 nadal jest obiektem zabytkowym
Prowadzenie wszelkich prac wymaga uzgodnień z konserwatorem zabytków, co wydłuża procedury – mówi właściciel środkowej kamienicy Arkadiusz Niewiarowski – poza tym budynek jest stary, z 1880 r., jego konstrukcję bardzo osłabił pożar, dlatego prace rozbiórkowe, a następnie budowalne muszą być prowadzone ostrożnie.
W nowo postawionych budynkach znajdą się mieszkania z lokalami usługowymi na parterze.
Przypomnijmy; do pożaru doszło wieczorem 7 marca 2021 r. Ogień błyskawicznie objął dach i poddasze kamienic pod numerami 2 i 3. Z pożarem do wczesnych godzin rannych walczyły 23 zastępy straży pożarnej. Mieszkania i punkty handlowe i usługowe zostały doszczętnie zniszczone, mieszkańcy stracili dach nad głowa i cały dobytek, w pomoc pogorzelcom włączył się burmistrz Jacek Socha, stowarzyszenia, instytucje, firmy i mieszkańcy Ozorkowa i okolic.

Reklama