Reklama

Nowoczesna pracownia RTG już otwarta!
Pacjenci Miejskiej Przychodni Zdrowia mają od kilku dni do dyspozycji nowoczesny i bezpieczniejszy dla zdrowia aparat rentgenowski, który wykorzystuje znacznie niższą dawkę promieni niż poprzednie, stare urządzenie Po 20 listopada po kilkutygodniowej przerwie odświeżona i wyposażona w nowy sprzęt pracownia RTG została otwarta.
W październiku w pomieszczeniach pracowni zainstalowano nowoczesny aparat oraz pozostałe urządzenia niezbędne do jego funkcjonowania, podłączono linię internetową z dostępem do wszystkich gabinetów lekarskich, a także pomalowano ściany pomieszczenia i wymieniono wykładzinę podłogową. Aby móc otworzyć pracownię i przyjmować pacjentów konieczne było pozwolenie sanepidu, które przychodnia otrzymała w listopadzie.
Nowoczesne urządzenie kosztowało ponad 500 tys. zł; 150 tys. zł na zakup aparatu przychodnia otrzymała z budżetu Ozorkowa, o wnioskował do Rady Miejskiej Jacek Socha.
Wsparcie finansowe udzielone przychodni to pomoc miasta dla placówki, która świadczy od tego roku świąteczną pomoc medyczną, po tym, gdy z tej usługi wycofał się Wojewódzki w Zgierzu.
Dzięki nowemu aparatowi skierowanie od lekarza na zdjęcie RTG od razu pojawi się w systemie, pacjent nie będzie dostawał papierowego dokumentu. badania także trafią bezpośrednio do lekarza MPZ, a pacjent otrzyma zdjęcie na płycie CD.


Reklama