Praktyki zawodowe w Maladze
Praktyki zawodowe w Maladze
Reklama

W dniach od 25 marca do 8 kwietnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie odbywali praktyki w zagranicznych przedsiębiorstwach w Maladze w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe. Organizacją pośredniczącą odpowiadającą merytorycznie za przebieg programu szkoleniowego i kulturalnego była firma TRIBEKA.

Malaga urzekła nas klimatem, soczyście kolorową roślinnością i życzliwością ludzi, którzy choć rzadko mówią po angielsku, starają się pomóc w każdej sytuacji.

Uczniowie – ekonomiści, handlowcy i informatycy, nie tylko rozwijali zawodowe umiejętności, ale też (a może przede wszystkim) mieli możliwość nabywania kompetencji
„miękkich” – adaptacji w nowym środowisku, przedsiębiorczości, współpracy w grupie.

Opiekunkom (Beacie Sobczak-Gieradze i Magdalenie Walczak) miło było usłyszeć, że jeden z uczniów odnalazł w Hiszpanii swoje miejsce na ziemi i chciałby podjąć w przyszłości pracę w malageńskiej branży informatycznej..

Wszyscy uczestnicy poprzez udział w programie znacznie podnieśli swoją wartość na rynku pracy, otrzymali już certyfikaty, a Krajowe Biuro Europass potwierdzi to jeszcze najważniejszym dokumentem – Europass Mobilność ważnym w każdym kraju należącym do wspólnoty europejskiej.

W Maladze nie tylko pracą żyliśmy, ale też wycieczkami, spotkaniami, po prostu byciem razem w grupie. Firma TRIBEKA zorganizowała nam wycieczkę do Sewilli, która ma miano miasta – cudu, ale poza tym każdego popołudnia po pracy robiliśmy coś razem – odwiedziliśmy Picassa ( Malaga to miasto urodzenia malarza), antyczne i średniowieczne zabytki – Teatro Romano, twierdzę Alkazaba i ruiny zamku Gibralfaro, botaniczny. Niektórzy widzieli też stadion sportowy i arenę do walki byków. Byliśmy świadkami przygotowań do uroczystych obchodów Semana Santa, czyli słynnych na cały świat procesji Wielkiego Tygodnia – mówi Beata Sobczak-Gieraga.

Wszyscy liczymy, że w kolejnych projektach zobaczymy miejsca równie ciekawe i poznamy nowe kultury, jesteśmy teraz bardziej otwarci na świat i nowe wyzwania!

Reklama